Skocz do zawartości

Browar Sędzibeer - Brown Porter 12,7°Blg


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Ładna eta z niezbędnymi informacjami.

post-3232-0-19827000-1393095969_thumb.jpg

 

Piana: słaba, szybko znika i niewiele po niej pozostaje

Kolor: brązowy, mocno mętne - jak pszeniczne

Aromat: "porterowy" - kawa, estry, trochę karmelu

Smak: w odbiorze bardzo lekkie, odrobina kawy, minimalna kwaskowość, mineralny cierpki krótki finisz

 

Ogólne wrażenia: Co do odniesienia do stylu to nie ma porównania bo to mój drugi Brown Porter w życiu. Blisko temu piwu do Brown Ale którego to piłem częściej. Cierpkość na finiszu chyba związana jest z British Ale bo pamiętam że moje piwa na nich były właśnie takie dość cierpko mineralne na finiszu.

 

Piwo dobrze się pije, dobrze wchodzi, mi osobiście przeszkadza profil tych drożdży ale to już kwestia gustu.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy cierpko mineralny? Drożdże British Ale od Mangroove. Pierwsze użycie, zero doświadczenia. Ciała powinno być więcej, ale drożdże odfermentowywują bardzo mocno.

 

Ja tam czuje w tym piwku kawę zbożową. No i temp podawania powinna być dość wysoka (z 14 - 15 stopni), wtedy daje kawką aż miło.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd: mętne, brązowe, piana drobna ale szybko opada do obrączki.

15ycdpk.jpg

Aromat: karmel, chmiel, delikatna kawa.

Smak: wysycenie niskie czuć karmele i kawę, kontrowane lekką kwaskowością. Goryczka niska.

Chyba potrzeba mu jeszcze parę tygodni w butelce. Nie doczytałem daty rozlewu, na pewno bym go jeszcze nie otwierał.

Trudno mi ocenić to piwo bo wydaje mi się jeszcze nie dojrzałe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.