Skocz do zawartości

piwo jak obolon białe


keda

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po 11 dniach poszło do butelek. Odfermentowało do ok. 2.5 °Blg i stwiedziłem że cichą sobie daruje. Jest dosyć mętne i chyba takie powinno być, w smaku też dosyć ciekawe - jak dojdzie gaz powinno być niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeprę się autorytetem Randy Moshera: on twierdzi że w swoich Witbierach używał skórkę praktycznie kazdego cytrusa z dobrym skutkiem, POZA tą suszoną curasao, która daje przykry goryczkowy efekt.

Nie wiem czy w tym wypadku można porównać saisona i witbiera, ale w saisonie który wygrał konkurs w Żywcu w swojej kategorii użyłam curacao z BA i oto cytat z metryczki

Jury uwiedzione pomarańczą!

... więc dalej będę bronić curacao :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czterech dniach od zabutelkowania nie wytrzymałem i musiałem spróbować, nagazowalo się już dosyć fajnie i stwiedzam, że smakuje mi w najwyższym stopniu przymiotnika czyli zaje :ble: iście. Dzięki wszystkim za pomoc.

Edytowane przez keda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 lata później...

ja przy swoim pierwszym Witbierze zrobiłem chyba bład z przyprawami a mianowicie dałem za wczesnie:

 

20g świeżej skórki pomarańczowej - 20 minut

15g kolendry - 15 minut

15g curaçao - 15 minut

 

bo jakoś nie czuć tych aromatów. Piwo jest lekkie pijalne ale aromatów nie czuć. Chyba sie wygotowały :( Ale przynajmniej jest co poprawiać na przyszłe lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ze za wcześnie , po drugie za mało :) kolendry tylko bym więcej nie dawał. U mnie przy takiej ilości na 20 kilka litrów jest aż za mocno wyczuwalna. Ja dawałem 70g skórek świeżych na 10 i 3 minuty ( po 35 gramów ) , ale do tego doszło jeszcze 30 g chinooka. Następnym razem dam około 100g skórek i 10g kolendry i Citra zamiast chinooka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.