Skocz do zawartości

Twoje plany piwowarskie na jutro :)


GB...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dla odmiany wczoraj uwarzyłam dwa -Single hop na Mosaic i American Wheat na gestwie po Us-05

Mam w planie warki na S-33- Belgijskie pale-ale ,Altbier i Kolch ,tylko nie wiem jak to zrobić z tą fermentacją? np Alta ,gdzie zalecana jest 16-17 stopni,a leżakowanie w temp.ok.5 stopni ,czy Kolcha ,gdzie cichą i leżakowanie zalecają poniżej 10 stopni.U mnie na dziś w domu jest 18-20stopni ,a w piwnicy 10-12stopni.Nie wiem ,czy nie lepiej uwarzyć jakiegoś bittera na S-04 i na gęstwie jakieś [Jakie??] jasne i nie mocno goryczkowe??

Może ktoś z Was warzył bittera na amerykańskich chmielach i może podać mi recepturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem warzyć piwo na Wielkanoc, ale spadło mi ostatnio spożycie i warzę dopiero jutro. Zamiast na Wielkanoc będzie na majówkę. :)

Single-hop Simcoe z dodatkiem trawy cytrynowej i curacao.

Edytowane przez adamsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planie grodziskie. Kosztowałem piwa na wędzonym słodzie na spotkaniu u Karczmarza i nie popadłem w zachwyt, ale może trzeba się go opić, coby go docenić.

Zaplanowałem na pszenicznym z Weyermann'a - ponoć jest wędzony delikatnie, więc będę się "wędził" małymi kroczkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mam zamiar uwarzyć piwo

domowe z zasypu 1kg grysu

kukurydzianego (4zł na wagę) i

3kg pilzneńskiego słodu. Z

browaru z Kielc pamiętam

„kukuryźniki”, tak je wszyscy nazywali, jestem ciekaw mojego

eksperymentu. Drożdże California

Lager, gęstwa. Dam znać co mi

wyjdzie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro pierwszy witbier. Sam nie przepadam za pszenicami, ale skoro męczą mnie, że wit to fajny jest, a że i gęstwa belgijska w słoiku stoi, to niech im tam będzie, się zrobi. Tzn ja zrobię. Poleci do tego skórka ze świeżej pomarańczy i z cytryny, i co tam się jeszcze sypie? Kolendrę? Może niedużo. Taką zwykłą, sklepową sypnę.

 

I niech ma. Ona. Wita.

Edytowane przez ponury fermentaThor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro warzę 40L IPA. Potem to podzielę na 2 fermentory: w jednym AIPA z drożdżami WLP051 California Ale V(WY1271) a w drugim belgijskie IPA z drożdżami WLP550 (WY3522) plus syrop invertowany z 0.45 kg cukru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro warzę 40L IPA. Potem to podzielę na 2 fermentory: w jednym AIPA z drożdżami WLP051 California Ale V(WY1271) a w drugim belgijskie IPA z drożdżami WLP550 (WY3522) plus syrop invertowany z 0.45 kg cukru :)

Koniecznie podziel się wrażeniami z degustacji porównawczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej to plany świąteczne niż piwne :) . Dziś przygotowaliśmy z LP mięso a jutro rano nabijemy w kiełbaśnice i później już moja robota - wędzenie. Chciałem przed Wielkimi Dniami piwko uwarzyć ale chyba nie dam rady czasowo. Zakończył bym super drożdże California Lager. Kukuryźnika jutro zawiozę znajomym. Fajny sikacz wyszedł więc bez obaw mogę nim kogoś poczęstować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zmuszony zrobić piwo z brewkitu, ponieważ wszedłem w posiadanie takowego, bynajmniej nie drogą kupna. No nic, porównamy jak smakuje w porównaniu do prawdziwego piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zmuszony zrobić piwo z brewkitu, ponieważ wszedłem w posiadanie takowego, bynajmniej nie drogą kupna. No nic, porównamy jak smakuje w porównaniu do prawdziwego piwa.

Zawsze mozesz uzyc brewkit do wzmocnienia jakiegos super gestego porters,barley wine itp

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.