Skocz do zawartości

Twoje plany piwowarskie na jutro :)


GB...

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wielu piwowarów wyda się to śmieszne ale u mnie będzie ten pierwszy raz... aktywacja drożdży płynnych, wybrałem California Lager. Miałem od Jake kiedyś gęstwę, fajnie pracowały więc kupiłem i mam zamiar jakieś bezstylowce z nimi uwarzyć :) . Pytanie przy okazji, czy jest minimalne blg nastawnej brzeczki? Mam plan na lekkie 8blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar zrobić jasnego lagera 6-7 Blg. Pamiętam jak na Słowacji takie piwa piliśmy w czasach studenckich na śniadanie zamiast mleka i bardzo mi smakowało. Teraz już chyba takich piw nie ma. A kosztowało 50 gr.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betiglo, będę warzył według swojej :)

25L

3,5 pale ale

1 pszeniczny

0,5 płatki ryżowe błyskawiczne

0,2 cara gold

zacierane na lenia godzina w 67-68

100g chmielu centennial

20g - 60'

10g - 20'

10g - 15'

10g - 10'

10g - 5'

10g - 0'

30g - na zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki

Pale-ale -4.2kg

Carabelge-0,3kg

Pszeniczny-015 kg

zacieranie-

55stopni-5'

64stopnie-25'

72stopnie-25'

78stopni>filtracja

chmielenie

60'-10g Mosaic

30'-10g Mosaic

15'-20g Mosaic

0'-30g Mosaic

Na cichą -35 g Citry

Czy ktoś mógłby porównać te receptury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Blg miałeś zamierzone ,czy tak wyszło z litrażu?

Jak patrze na te nasze receptury to się sporo różnią ...samym tylko pszenicznym-u Ciebie 1kg u mnie 0,15 kg i te płatki dodatkowo?

W żadnym przepisie na single nie znalazłam takiego dużego zasypu pszenicznego -czy celowo chciałeś takie amerykańskie pszeniczne ?

Edytowane przez betiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzone miałem 12, ale widocznie niższa wydajność niż zakładałem. Pszenicznego dałem 1kg bo chcę dobrą pianę i jasną barwę, podobnie płatki ryżowe. Przypominam, że to był zasyp na 25 litrów. Możliwe że niepotrzebnie dawałem aż tyle pszenicznego, ale nie chciałem się rozdrabniać - na pewno nut pszeniczniaka miał nie będę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję robić belgi w przyszłym roku, jeszcze się trzeba trochę doszkolić.

U mnie ma się wszystko ku temu, że będę warzył tylko belgi do butelek i pilsy do kegów :) Domownicy nie chcą już pić niczego innego, nawet amerykańce się już przejadły, a właściwie przepiły :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.