Skocz do zawartości

Twoje plany piwowarskie na jutro :)


GB...

Rekomendowane odpowiedzi

napisałem warzę przez Ż? nie no, klęska, coś mi się na oczy rzuciło.

 

Warzą skubani dobre te piwa, ja co wypiję jakiegoś belga jestem pod wrażeniem (zazwyczaj). Gdyby mi wyszło zbliżone to byłbym zadowolony, bo że wyjdzie lepsze też nie wierzę.

 

wolnomularze hmm... czy oni warzyli piwo? wiem że coś budowali raczej. Nazwa loża nie jest wymyślona przeze mnie, ale spełnia zadanie, przynajmniej wszyscy pamiętają od razu. A te wszystkie nazwy typu: piwoszarnie, piwonie, piwoale, alesklepy, alepiwa, chmielarnie itp. to się pierniczą wszystkim i ja sam już nie wiem co jest sklepem, a co barem a co czymś innym. Loża jest jedna :) poza tym można się poczuć elitarnie :cool:

 

Dori zamknęła, bo się ciśnienie nadmiernie podniosło i merytoryka siadła. Ale za to rozpisała się ciekawie na swoim blogu o dubblach, przez co ułatwiła mi zadanie.

 

GB, w jakim celu dodajesz niesłodowane do swoich bitterów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie do każdego piwa dodaję trochę ziarna, bezstylowiec też ma. Po1 kupuję na bazarach więc daję zarobić 'naszym', po2 bawię się w kiełkowanie i potem wędzenie już słodu, po3 gdzieś czytałem o dodatku a po4 sprawy osobiste (kiedyś mieszkałem w mieście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro zaczynam ambitnie-pierwsze zacieranie -polsko-amerykańskie Pale -Ale ,choć prościej ,czy czytelniej mam opisane warzenie Full Aroma Hops. W razie problemów będę atakować forum [przydałby się telefon do" przyjaciela"].Dzisiaj zebrałam gęstwe z US 05 Powinna się nadać do jednego i drugiego piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponury, smacznego. U mnie też szykuje się uczta pączkowa. Od przyszłego tygodnia ryby :) Beltigo, masz instrukcję, więc wg niej rób, nie kombinuj. Sucharki w razie czego masz? Gęstwa lubi się zepsuć, lepiej mieć coś w rezerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęstwe pobrałam dzisiaj ,więc powinna być dobra ,w razie czego mam suche w zapasie.[gęstwy dodać 100ml?]

W opisie mam zacieranie 62 stopnie -20'

68-72 stopnie -50'

76 stopni-10'

wysładzanie

Rozumiem,ze wodę muszę podgrzać do 67 stopni i wrzucić słody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beltigo, temperaturę ustalisz dolewając zimną wodę lub podgrzewając. Właściwy start i pomiar timerem to tak 10~15min po wymieszaniu i już tego nie możesz przerwać, dopiero po zadaniu drożdży czyli po ~8h koniec. Masz chłodnicę? bo jak nie to dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiar timerem

???

i już tego nie możesz przerwać

?????????????

Właściwy start i pomiar timerem to tak 10~15min po wymieszaniu i już tego nie możesz przerwać, dopiero po zadaniu drożdży czyli po ~8h koniec. Masz chłodnicę? bo jak nie to dłużej.

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 

GB, czytasz czasem swoje posty?

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiar timerem

a czym się mierzy czas? Na palcach, patyczkami, nie wiem. Ja mam timer w starej nokii i jest akurat.

 

i już tego nie możesz przerwać

przerwie zacieranie (proces) i co z tego będzie?

 

~8h koniec. Masz chłodnicę? bo jak nie to dłużej

czas pracy z chłodnicą ~8h. Jak w wannie czy innymi sposobami to plus parę godzin.

 

 

Nie kumam co tu jest źle napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam co tu jest źle napisane.

 

To przynajmniej napisz do której części konwersacji (którego postu lub części) tyczy się twój post:

Beltigo, temperaturę ustalisz dolewając zimną wodę lub podgrzewając. Właściwy start i pomiar timerem to tak 10~15min po wymieszaniu i już tego nie możesz przerwać, dopiero po zadaniu drożdży czyli po ~8h koniec. Masz chłodnicę? bo jak nie to dłużej.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GB, czytasz czasem swoje posty?

Czasami :) Chyba wszystkie zgłoszę do usunięcia lub edycję na kufelek zrobię. Zacznę od początku :okey:

 

 

nie kumam co tu jest źle napisane

Prawie wierszyk, można zaśpiewać/ improwizować :)

 

 

 

 

Jutro v.3 Polskie Ale, podobne do poprzednich, sypnę trochę wędzonki pszenicznej dębowej. Ciekawe czy będzie delikatny zapach dymu później czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie udało się znaleźć czasu w weekend. Piwko uwarzę dziś. Jakoś tak wyszło, że będzie to Belg, będzie Dark, będzie Strong i będzie Ale, ale Quadrupel to już chyba niekoniecznie ;) Wyczyściłem trochę magazyn z belgijskich słodów, także po robocie do pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy na piwo wg www.piwo.org/topic/12395-jak-uzyskac-wedzonke-ala-schlenkerla-rauchweizen/ , może wyjdzie coś fajnego, Leszczu coś wyszukał i akurat mam możliwości. Drugi plan to wędzenie skiełkowanej pszenicy. Pracowita sobota chyba będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.