Skocz do zawartości

Twoje plany piwowarskie na jutro :)


GB...

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jutro powtórka mocno chmielonego bezstylowca "IUNGA 100". Fermentacja na gęstwie California lager. Trzeci raz mam te drożdże i w moich warunkach są po prostu rewelacyjne i wydajne oraz bezproblemowe. Trzecie użycie teraz po dwóch wędzonkach 9blg.

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jutro coś w rodzaju rauchbier scherkerla. Na zagranicznym forum coś znalazłem, trochę dostosuję na moje warunki, baza 3kg mojego słodowanego/wędzonego jęczmienia+ 1kg monachijskiego i odrobinę innych słodów. Trochę loteria ale może wyjdzie ok, woda do wędzonych pasuje. Ostatnie warzenie w tym roku. Życzę Wszystkim udanego Nowego Roku 2015r, conajmniej 2015 powodów do radości i zadowolenia :) GB

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Biegać nie mogę, to będzie warzenie :) Dużo warzenia ;)

Dzisiaj - IPA na unikacie #2 SH

Jutro IPA na unikacie #3 SH

Niedziela (jeśli jeszcze będzie się chciało) - jakiś wood aged IPA, dokładny plan dopiero się generuje pod czaszką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie ma jutro przyjechać trochę słodu ( blisko 500kg ) - niestety tylko 50kg dla mnie.

w weekend bede warzył konkursową AIPA

Miał być single malt ale chyba jednak rzucę ciut karmelu i trochę pszenicy.

 

Chmiel będzie przed wszystkim simco, cenntenial - zobaczę jeszcze jak wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro trzy tematy: na 2 lub 3 dni przelanie do filtrowania lekkiego piwa (8blg) i zebranie gęstwy. Potem warzenie identycznego lekkiego piwa i fermentacja na tej gęstwie. Trzeci temat to wędzenie/suszenie skiełkowanego jęczmienia (torfem :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mozesz kolego pochwalic jakie elementy zamawiales aby zbudowac chlodnice?

 

Ależ oczywiście:

Główny zakup to 10 metrów rury karbowanej DN 12 0,20 mm. Sprzedawca zarabia na życzenie dedykowane nakrętki 1/2". Trzeba do koszyka dorzucić 2 nakrętki rury karbowanej DN 12 oraz 2 x Pierścień rury karbowanej DN 12. Ja kupiłem jeszcze 2 uszczelki silikonowe 1/2 cala po 60 gr - żaden pieniądz a uszczelnienie jest.

I to tyle z karbowanych.

 

W budowlanym kupiłem 2 redukcje/nyple 1/2' na wąż 12 mm, wężyk, opaski. Pozostaje tylko podłączenie pod wodę.

 

Samo wykonanie chłodnicy to prosta sprawa, potrzeba tylko 4 rąk ;) Ja użyłem na początku opasek zaciskowych plastikowych - łatwiej zaciskać i trzymać kształt chłodnicy, następnie drutem miedzianym (1,5mm2) związałem całość. Drut wyciągnąłem z kabla dwużyłowego kupionego w budowlanym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.