Skocz do zawartości

Twoje plany piwowarskie na jutro :)


GB...

Rekomendowane odpowiedzi

Milk Stout (na chmielach Nugget i Wilamette) z ekstraktów - receptura własna, więc nie wiem co wyjdzie. Druga warka! :)

 

https://www.brewtoad.com/recipes/mleche-stout

Edytowane przez arkadiuszm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro wiozę butelki do sali gdzie warzę. Trzy wiadra butelek, w większości 0,33. Planuje też umyć pozostałe jeszcze w piwnicy 0,5. Przy okazji ostatni raz zmierzę poziom odfermentowania koźlaka i APA/ bittera.

W piątek chciałbym butelkować koźlaka i bittera, APA zlać na cichą z 50 g Pacifici a zatrzeć 8 kg pilzneńskiego i 1 kg karmelowego 20-30. Chciałbym tym razem podzielić chmielenie i fermentację na dwa: goryczka do poziomu 25-30 w jednym Rakau, w drugim Aramisem, na aromat po 50 g na wyłączenie palnika a potem na cichą w jednym Wai Iti, w drugim Triskel. Triskela jeszcze mogę na smak dać do 50 g ale nie jestem przekonany w ogóle a tym bardziej do ilości. Wai Iti nalałbym na świeżą gęstwę US-05, a Triskela na S-04.

Takie tam.

edit 27.10: dupa. Butelkowanie w sobotę to jedyne co się powiodło. Z sali zniknęły cylinder, spławik i energia elektryczna. Kiełkuje myśl o rozbiciu działań na dwa - 20 l warki górniaków w mieszkaniu czyli zasadniczo browar, duże 40-50 litrowe lagery na sali czyli browary maltańskie.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakbyś miał gęstwę, to bym chętnie wziął za 2-3 tygodnie.

Dziś warzyłem, pudło styropianowe, pety z solanką zamrożone, termometr zapięty, zimno w warsztacie, obok z soboty wędzone 9blg na california lager, oby się przefermentowały prawidłowo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Butelkowanie, mycie butelek, przelewanie na cichą poprzedniej warki.

A z ważnych rzeczy to BPA wg przepisu Dori - zacieranie i warzenie. Chłodzenie zostawię naturze a w sobotę zaszczepię jedno wiadro Wyeast 1214 Belgian Abbey a drugie T-58. Może jeszcze uda mi się coś wymodzić w sobotę wieczorem, ale ostatnio plany biorą w łeb jak głupie, więc ten tego ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.