Jump to content
GB...

Twoje plany piwowarskie na jutro :)

Recommended Posts

Jutro BIPA. Kupiłem gotowy zestaw surowców - ciekawi mnie czy to hańba dla mnie czy nie :) Niektórzy mówią, że gotowe zestawy (tzn. skomponowane, z recepturą itd - z resztą samo wiecie) są dla nowicjuszy... Cóż, zacieranie takie samo jakbym kupił każdy kilogram słodu osobno... Co Wy na to?

Alban, wykonaj wg dołączonej instrukcji. Kupowałem gotowce i było ok. Jutro kilka butelek do dezynfekcji pójdzie i uzupełnię zapiski. Może jak będę miał możliwość to jakieś fotki wkleję do zapisek moich lub komuś wątek zaśmiecę :)

Tak pogadaniu sobie przy kufelku domowego piwa. Jakoś temat czego sluchacie, albo co pijesz nikomu nie wadzi, ale co warzysz już tak.

Edited by Biniu

skoro zostałem wywołany przez GB do odpowiedzi, a pewien wątek zamknięto :) , to napiszę co zrobię jutro:

jutro z samego rana podejmę kolejną próbę warzenia dubbla, może zbliżę się o kolejny kroczek do trapistowskiego orginału, do którego ciągle daleko

niełatwa sprawa te belgi

komuś to wychodzi, że tak powiem, prawie jak oryginał?

Edited by ponury fermentaThor

skoro zostałem wywołany przez GB do odpowiedzi, a pewien wątek zamknięto :) , to napiszę co zrobię jutro:

jutro z samego rana podejmę kolejną próbę ważenia dubbla, może zbliżę się o kolejny kroczek do trapistowskiego orginału, do którego ciągle daleko

niełatwa sprawa te belgi

komuś to wychodzi, że tak powiem, prawie jak oryginał?

Wiesz jeśli chodzi o ważenie to jak się postaram to i z dokładnością do mg zważę. :P

Zależy jeszcze jakie, bo jedni braciszkowie warzą lepsze, drudzy gorsze, ale faktycznie odkąd niektóre ich piwa wypiłem, odeszła mi chęć robienia belgów, bo na 90% jestem pewny, że wyjdzie mi coś gorszego i będę mocno niezadowolony ze swojego piwa.

Ogólnie jak wyjdzie mi kiedyś równie dobre to będę spełnionym piwowarem.