Skocz do zawartości

Filtrator z oplotu


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Filtrację pierwszej brzeczki rozpocząłem za pomocą kadzi z BA, po kilku warach stwierdziłem że spróbuje filtra z oplotu, filtracja przebiegała faktycznie lepiej niż za pomocą kadzi. Obecnie używam filtra z naciętej rurki miedzianej, filtr zamontowany jest na stałe za pomocą śrubunka i dwóch kolanek do kadzi zaciernej, nie muszę przelewać brzeczki podczas filtracji do innego naczynia. Jeśli chodzi i mieszanie podczas wysładzania to mieszam brzeczkę prawie do samego filtra, nacięcia są od dołu kadzi więc mieszanie nie narusza młuta przy filtrze. Efektywność zacierania na poziomie 85-90% przy wysładzaniu ok. 40L/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi i mieszanie podczas wysładzania to mieszam brzeczkę prawie do samego filtra, nacięcia są od dołu kadzi więc mieszanie nie narusza młuta przy filtrze. Efektywność zacierania na poziomie 85-90% przy wysładzaniu ok. 40L/h

Postępuję prawie tak samo - ja mieszam do samych rurek, bo mam dość płytkie nacięcia - wydajność na poziomie 90% i żadnych problemów z klarownością brzeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Więc jest tak, w normalnym Polskim sklepie nawet też 1" jest w miarę normalnej cenie i jeszcze rabat jak się upomnisz, to dostaniesz nie licz ze mają na składzie, towar mało chodliwy. Zamówisz w parę dni bedziesz go miał. Normalny 1/2" nawet 2m może kosztować do 20 zł. Ciekawi mnie jeden problem jak przyczepić i żeby się trzymał wężyk do dna garnka warzelnego. Wymyśliłem że poxipolem do dna gara przyczepie uchwyty plastikowe fi 15 wchodzie w nie w/w wężyk. Tylko nie wiem czy w trakcie gotowania nie wydzielą się jakieś substancje psujące smak warki, i wtedy podczas spokojnie można mieszać i wężyk nie plącze się pod mieszadłem. Co jeszcze zrobię na pewno, dołożę wyciskarkę aby szybciej wysladzać. Jak już to wszystko zrobie to postaram się umieścić parę zdjęć. Jak na razie pije pierwszego Kożlaka Majowego z pierwszej P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poxipol i wyciskarka młóta. Tego jeszcze nie było. Po co wyważać otwarte drzwi ? Chyba tylko z głupoty.

Jak ktoś pyta nie błądzi. A nazywanie pytania głupota to dopiero głupota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy szuka własnej drogi. Może rzeczywiście nie było to sprecyzowane jako pytanie a bardziej jako stwierdzenie, ale żeby od razu pisać że ktoś robi coś z głupoty to chyba nie za bardzo halo. Czytałem już większe bzdury i nie napisałem nigdy nikomu że jest głupi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy szuka własnej drogi.

 

Nie trzeba szukać własnej drogi, sprawdzone rozwiązania na filtrację i wysładzanie już są, po co chcesz odkrywać drugi raz koło ? Nie napisałem Ci, że jesteś głupi tylko że taki jest pomysł. Ale jeśli Cię to uraziło to wybacz, mogłem napisać niemądry. Pomyśl sam logicznie, poxipol ? Chciałbyś pić piwo które miał z nim styczność ? Wyciskanie młóta ? To taki sam efekt jak zbyt szybka filtracja, złoże się zbije i filtracja momentalnie Ci utknie, wysładzania nie da się przyspieszyć, to proces który ma swoje ramy czasowe i koniec kropka.

 

Czytałem już większe bzdury i nie napisałem nigdy nikomu że jest głupi.

 

Wybacz, a tak nonsensownych pomysłów od 3 lat czytania forum jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Gdzieś mi się majaczy, że widziałem taką elegancką konstrukcję z oplotu: pełny, zamknięty okrąg ( nie luźno rzucona zasklepiona końcówka), i z tego wychodzi jeszcze krótki prosty kawałek do kranika. Możliwe to - w takim razie, jak to połączyć - czy coś mi się pomyliło?

 

Czyżby jakiś trójnik?

Edytowane przez anu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi się majaczy, że widziałem taką elegancką konstrukcję z oplotu: pełny, zamknięty okrąg ( nie luźno rzucona zasklepiona końcówka), i z tego wychodzi jeszcze krótki prosty kawałek do kranika. Możliwe to - w takim razie, jak to połączyć - czy coś mi się pomyliło?

 

http://www.piwo.org/topic/14690-filtrator-wezyk-z-oplotem-bezposredni-montaz-do-kranika-diy-fotostory/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.