Skocz do zawartości

Filtrator z oplotu


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dotychczas używałem oplotu ale wk... mnie przenoszenie zacieru, dorobiłem ostatnio do garnka zaciernego kranik, od wewnątrz trójnik i rurka pp do ciepłej wody ponacinana od spodu. Po ostatnim witku doszedłem do wniosku że trzeba podziurawić do granic możliwości tę rurkę i naciągnąć na nią oplot - taką mam koncepcję modernizacji filtra przed kolejnym zacieraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest średnica waszego opotu? Z weekend bylem w castoramie i gruby wężyk 80 cm, gwint 3/4 cala kosztowal 29zł. We wszystkich poradnikach jest napisane że powinien kosztować ok 10zł. Skad taka roznica? Czy tamte wężyki są ciensze i przez to tańsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest średnica waszego opotu? Z weekend bylem w castoramie i gruby wężyk 80 cm, gwint 3/4 cala kosztowal 29zł. We wszystkich poradnikach jest napisane że powinien kosztować ok 10zł. Skad taka roznica? Czy tamte wężyki są ciensze i przez to tańsze?

 

 

co oznacza gruby ?

 

kupowałem fi 10mm - 60cm - koszt ok 15

 

przy cenie 29pln - to komercyjny 90cm jest tańszy lub równy ceną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest w cstoramie. W praktikerze również kosztuje majątek. W mniejszych sklepach hydraulicznych kosztuje 10 plnów.

Ano - markiety muszą na czymś zarabiać (taśma izolacyjna - 2,50PLN o.O etc.). Co do samego węża, zgniatania i wkruwu z tym związanego - ostatnio wysłużony cienki sraczwężyk zastąpiłem grubym (średnica oplotu jest prawie równa nakrętce, więc strzelam, że fi20) i jest bardzo miło. Filtrator jest nieporównywalnie sztywniejszy i choć nie ma na koncie jeszcze tych największych (bałtyk, iipa, ris) czy najtrudniejszych zasypów (wit, żyto) to wróżę mu świetlaną przyszłość.

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj oplot tez juz jest wysluzony wiec zrobilem filtr rurkowy z pvc i po testowej pszenicy (test przed porterem) chyba nie wroce do oplotu. Zaluje ze dopiero po 20 stej warce sie do tego zebralem. Koszt praktycznie taki sam jak oplot a szybkosc filtracji nieporownywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po ostatnich warzeniach filtrator z oplotu był się pogniótł - porter, koźlaki i te sprawy.

 

to ile wrzuciłeś do kubła ?

ostatnio filtrowałem blg 16 (leciutko ponad 6kg słodu - nawet nie miałczał... ;)

Edytowane przez wd40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6kg spoko, nawet przy siedmu z hakiem było w miarę ok. Powyżej 7,5 zaczynała się zabawa, dwa razy miałem ponad 8 i było kiepsko. Co ciekawe wczoraj robiłem Weizenbocka, gdzie w zasypie miałem 8,3kg słodu (na 25l), dużo pszenicznego słodu i trochę pszenicy niesłodowanej i filtracja poszła bardzo sprawnie.

 

A wąż od prysznica? Dużo tańszy, i też ponoć się nie gniecie

 

Nierdzewny? Rozejrzę się, dzięki za myśl. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po latach używania oplotu przeszliśmy na filtrator z ponacinanych rurek miedzianych i chyba jest lepiej. Zrobimy jeszcze kilka warek i się upewnimy.

 

jaki przekrój tych rurek..?? 10,12 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż od prysznica (pierścienie, taka spiralka jak by) testowałem, na forum też pisane było i raczej kiepski sprzęt. Na początek sraczwężyk fi ~10-15mm a potem rurka miedziana, dowolna konfiguracja, kółko, ślimak, kwadraty (mam), prostokąty, trójkąty i co tam się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki przekrój tych rurek..?? 10,12 ?

Chyba 15 mm, nie chce mi się tyłka podnieść i iść do piwnicy pomierzyć :D

U mnie 22mm (pcv) ponacinane do połowy co jakies 0,5cm ułożone w kwadrat. Ostateczny test zrobię w czwartek - porter 8kg. Jeżeli się sprawdzi sprawię sobie miedziany na pewno :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam czy koledzy filtrują metodą tradycyjną (grawitacja) czyli samo ścieka do kadzi, czy też jakieś próby nacisku, aby szybciej to się odbywało. A wężyki w oplocie można kupić nawet o średnicy 1" tylko trochę drogawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.