Jump to content

Recommended Posts

W związku z wczorajszą rozmową na TeamSpeak zadzwoniłem do Bruntala i otrzymałem info, że minimalnym zamówieniem jest jeden worek (tj. 50kg), Cena takiego worka to 620Kc + VAT, tj 713Kc (około 115zł) dodatkowo mają jeszcze słody Monachijski i pszeniczny (też w workach 50kg) ceny nie mam :( aaa i jeszcze słód dymiony torfem za ~800Kc / 50kg (około 130zł). Gość wysłał mi maila z cennikiem. Oni w sumie bardzo chętnie współpracują z piwowarami domowymi, sprzedają ekstrakty nawet na puszki po 1,7kg. W sumie to załączam cennik, który dostałem.

edit: słód pszeniczny kosztuje około 2,5zł/kg a Monach około 2,65zł/kg na stanie w tej chwili mają: 500kg pszenicy i 100kg monacha, jak nie ma to trzeba czekać 2tygodnie, zamówione słody można odebrać po 24 godzinach w godzinach 6:30 - 15:00 w tygodniu i 8:30 - 10:00 w weekend (oczywiście idzie się dogadać z terminami)

Ceník Sladovna spol. s r. o.pdf

Edited by elroy
Wątek posprzątany, posty nie na temat wyleciały do kosza.

ceny wyglądają zachęcająco... ale czy to dobry materiał? Macie jakieś doświadczenia? przy takich cenach i odległości 140km podjechałbym po większą ilość...

No właśnie słód jest chwalony przez wszystkich. Możesz sobie przetestować je kupując trochę z Alepiwo, Piwowina, browamatora, homebrewing, A co do większej ilości, to wczoraj była taka dyskusja, że trzeba by zamówić większą ilość (około 500kg) ale po rozmowie ze słodownią okazuje się, że nawet jeden worek można wziąć.

Wątek wyczyszczony, posty nie na temat poleciały do kosza. Proszę albo zakładać nowy, albo trzymać się tematu założonego przez kolegę Malinowy Jęczmień.

Wątek wyczyszczony

Dziękuję bardzo.

Jeżeli byłaby jakaś wspólna akcja , to ja bym się pisał na jeden worek pilzneńskiego.

Jak się dogadamy ile tu na miejscu weźmiemy (bo zależy jakim autem pojedziemy) to na pewno weźmiemy więcej i będziemy obdzielać.

Kolega Malinowy, widzę po sąsiedzku bo z Siemianowic (ja z Katowic), więc też na akcję się piszę :)

Guest tomo33

To poproście o uwarzenie albo koledzy jadący po te słody wam gotowe piwo przywiozą :D To słodownia a nie jakiś detaliczny sklepik :P

no to wiem ,a browary w jakiej formie kupują ?

ty,tomo,ty wiesz już co ;)

chyba było na końcu :smilies:

Edited by Gawon

Kupają słód w płynie. Później chmielą i naklejają zajebistą etykietę i jest git :smilies:

ja myślałem że oni z brewkitów warzą :/

Ceny fajne, Elroy znów oczyści temat. Browar sam śrutuje, dawniej sam słodował i warzył. Jak wiadomo nastąpił rozwód i teraz tylko walcowanie ziarna całego wg potrzeb.

Chcecie słód - nie ma problemu, tylko niech ktoś pożyczy ciężarówkę :) Będziemy jechać samochodem osobowym do którego nie wejdzie zbyt dużo. Temat był po to aby informacja nie zniknęła a i żeby inni też mogli skorzystać z oferty słodowni... Postaramy się wziąć ile się uda, ale wątpię aby to było więcej niż 300kg więc nie będzie za bardzo czym dzielić (toż to tylko 6 worków!). Jak coś zostanie to się chętnie podzielimy.

mają śrutowany

Nie maja, ale mają brew-kity :)

Ja z swego czasu zamawiałem razem z jednym forumowiczem, było tego bodajże 350 kg, panowie jak to ładowali do busa to się śmiali że to jakiś bardzo mały browar musi być :)

Nie maja, ale mają brew-kity :)

to jest to?

Dóza 1,7 kg kandit, pekař (46 Kč/kg) 78,2 Kč

Dóza 1,7 tmavé pivo (55 Kč/kg) 93,5 Kč