Skocz do zawartości

Dunkel weizen zasyp czekoladowego


Ochlapus

Rekomendowane odpowiedzi

No i witam ponownie. Postanowiłem, że przy jutrzejszym warzeniu AIPA popełnię od razu Dunkel Weizena tylko nie jestem pewny receptury. Prosiłbym o sprawdzenie czy jest wszystko ok. bo nie jestem przekonany czy aby 30g słodu czekoladowego wystarczy. Oto jaki mam zasyp:

słody:

- pszeniczny 2 kg,

- monachijski typ II 1 kg,

- pilzneński 1 kg,

- pszeniczny czekoladowy 30g ??

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i witam ponownie. Postanowiłem, że przy jutrzejszym warzeniu AIPA popełnię od razu Dunkel Weizena tylko nie jestem pewny receptury. Prosiłbym o sprawdzenie czy jest wszystko ok. bo nie jestem przekonany czy aby 30g słodu czekoladowego wystarczy. Oto jaki mam zasyp:

słody:

- pszeniczny 2 kg,

- monachijski typ II 1 kg,

- pilzneński 1 kg,

- pszeniczny czekoladowy 30g ??

Co o tym myślicie?

Mało tego czekoladowego, a przy braku innych karmelowych ciemnych to i barwa piwa będzie słaba. Radził bym dać tak ok. 200 g tego czekoladowego.

EDIT: kolega Kantor był szybszy.

Edytowane przez Rafek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś właśnie czułem że będzie mało tego czekoladowego. Dam jak kolega Rafek00 poleca 200gr.

Jak ogólnie słód czekoladowy wpływa na smak piwa? Wnosi jakieś smaki czekolady czy to tylko dla nazwy koloru?

Przejrzałem moje zasoby i mam kilka karmelowych na stanie:

-carared

-caramunich II

i słód melanoidowy(wiem że to nie jest słód karmelowy ale podobno poprawia kolor)

Co doradzicie?

Chciałbym aby piwo nie miało bardzo wyraźnej słodowości ale chciałem je mocniej nachmielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i słód melanoidowy(wiem że to nie jest słód karmelowy ale podobno poprawia kolor)

Tego nie używaj bo oprócz barwy, da Tobie również posmaki palonej skórki od chleba, a dunkelwaizenie to chyba nie potrzebne.

Edytowane przez Chemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.