Skocz do zawartości

Browar Sędzibeer - Kolsch 11,4°Blg


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Ładna eta i kontreta z wszystkimi informacjami.

 

post-3232-0-07147800-1392836410_thumb.jpg

 

Na początek ... gushing, dobrze że byłem blisko zlewu;) Ale piwo nie jest przegazowane. W piwie na dnie jest sporo różnych śmieci, tak jakby pozostałości pod drożdżach, drobinki słodu (?)

 

Kolor: słomkowy, lekko jakby "zabrudzony", mętne (pyliste drożdże grodziskie)

Piana: biała, marna, właściwie jest tylko na zdjęciu, nie ma nawet kożuszka, może piwo się jeszcze nie nasyciło gazem (stąd gushing) i dlatego także brak piany ?

Aromat: dominuje fenol (goździk), te drożdże widać go produkują bo u mnie też było sporo, pod fenolem słód i niewielka nuta chmielu

Smak: fenolowy, kwaskowy, odczucie w ustach lekkie i orzeźwiające, wytrawny i trochę pusty finisz, średnia krótka goryczka

 

Wrażenia ogólne: Drożdże grodziskie średnio nadają sie na kolscha, są zbyt fenolowe. Piwo ma dobrą pijalność i spełnia zdanie lekkiego, niezobowiązującego piwa. Pod koniec przeszkadza troszkę zbyt wysoka kwaskowość na finiszu.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwykły sikacz na lato, ale coś spaprałeś z nalewaniem: http://www.piwo.org/...ge/5217-kolsch/ piana chwilkę się trzyma :D

Piwo jest bardzo klarowne i nie wychodzi. Zmętniłeś pewnie w drodze a te przeklęte grodzisze nie osiadają mocno. Przy nalewaniu piwo jest klarownie tylko przy pierwszym przechyle butelki, następny przechył powoduje mętność do bólu. Więcej grodziszy nie wezmę, są do bani zwyczajnie.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wziąłeś tą butelkę? http://www.piwo.org/...100#entry260060

No dostała troszkę w pi..ę pobełtała się w aucie przez 30 km :D Drugą sprawdzałem przed włożeniem do skrzynki.

 

Chyba że butelka trefna jakaś.. kwaskowate...?

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza było mówić zanim wziąłem z depozytu :P Ogólnie piwo było poprawne, wypiłem całe i to dość szybko. Kwaskowość nie taka jak w infekcji, tylko taka "pszeniczna" albo od kwasu mlekowego :)

 

Fakt faktem, że te drożdże są takie ło.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże do dupy. strasznie słabo flokują. Dlatego dzwoniłem do Cię czy te drożdże ze skosów są jakieś inne, bo do tego piwka miałem od Ciebie i znasz je przecież, opinie masz podobną.

 

Na początku w piwku w aromacie było jabłko, ale znikło, no może lekko przebija jeszcze. Pszenica była w zasypie.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też delikatny gushing ale piwo klarowne. Piana szybko znika do zera, co trochę dziwi bo w składzie słód pszeniczny.

axfd4k.jpg

W aromacie fenole jak z pszeniczniaka.

W smaku wytrawne, wysycenie średnie i kwaskowość przyjemna ale trochę ściagajaca taka cytrynowa.

Na upalny dzień pewnie sprawdzi się w 100%.

Nie wiem czy tak powinien smakować kolsch bo nigdy nie piłem, ale wyobrażałem sobie coś innego, takiego lekkiego lagera ale z delikatnymi aromatami drożdży górnej fermentacji. To piwo mi smakuje, wypił bym duszkiem w pierwszy ciepły dzień wiosny, taki jak to rano 3oC i człowiek w kurtce zimowej wychodzi a po południu w koszulce cały mokry wraca.

Daję 7/10 jak na kolsch :) i 8/10 jak na lekkie piwko na lato.

Edytowane przez Wojen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe to wszystkie aromaty i smaki w tym piwie w miarę do siebie pasują. To trochę tak ja pszeniczne na WB06 klarowne, wytrawne, ale tu czuć ładny aromat goździka, który po paru tygodniach w pszeniczniaku na WB06 ulatuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.