Skocz do zawartości

Setkowe warzenie


zasada

Rekomendowane odpowiedzi

Na Facebooku, powstała grupa: Setkowe warzenie. Ponieważ część użytkowników forum i portalu piwo.org nie korzysta z FB a w wątku o depozycie w Poznaniu zadeklarowali zainteresowanie ustaleniami, tworzę watek, aby nie zaśmiecać tamtego.

 

W drugiej dobie działalności, grupa ma 56 członków, i obecnie trwają dwie ankiety - obydwie mają zakończyć się w piątek.

 

Pierwsza, mająca za zadanie wyznaczyć termin pierwszego wspólnego warzenia (spośród zaproponowanych przez Setkę niedziel) dotychczas prowadzi 09.03 z 13 głosami. Kolejne są 23.02 z 7 i 02.09 z 3 głosami.

 

Druga ma wyłonić styl piwa do pierwszego wspólnego uwarzenia. IPA/SRIPA ma 15 głosów, kolejne to ex equo z 7 głosami: Grodziskie i American Wheat.

 

W osobnych wątkach następuje wymienianie surowców oraz sprzętów które użytkownicy mogliby użyczyć do wspólnego wykorzystania.

 

Tyle raportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się nie dziwię, że na 2.09 nikt się nie nastawia. Ciężko coś planować tyle naprzód :)

 

A 8.03 jest spotkanie w Zielonej Górze, na które zawsze spora część piwowarów z Wlkp. jedzie.

 

Jak dla mnie warzenie grodziskiego powinno być. Może ktoś drożdże oryginalne dostarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z końcem piątku, można ogłosić wyniki dwóch ankiet

Data: z 15 głosami wygrał 09.03.2014.

Styl: z 16 głosami wygrała IPA SRIPA.

 

Teraz wybór receptury, znalezienie źródła surowców - tu w jednym z wątków trwają rozważania jak to ugryźć by było sprawiedliwie, oraz ustalenia sprzętowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo z reaktywacji "tradycji" warzenia piwa w Setce. Tradycja co prawda była krótka, ale bardzo przyjemnie wspominam tych kilka spotkań przy warzeniu piwa. Ale do rzeczy. Zasada coś wspomniał o surowcach. Sprawiedliwość nie ma tu nic do rzeczy; Browar Szałpiw chciałby zasponsorować tę wskrzeszoną inicjatywę i dostarczyć ześrutowane słody oraz chmiel Citra i być może Chinook, ale muszę sprawdzić w chłodni czy jeszcze coś zostało. Proszę tylko podać ile i jakich słodów potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo z reaktywacji "tradycji" warzenia piwa w Setce. Tradycja co prawda była krótka, ale bardzo przyjemnie wspominam tych kilka spotkań przy warzeniu piwa. Ale do rzeczy. Zasada coś wspomniał o surowcach. Sprawiedliwość nie ma tu nic do rzeczy; Browar Szałpiw chciałby zasponsorować tę wskrzeszoną inicjatywę i dostarczyć ześrutowane słody oraz chmiel Citra i być może Chinook, ale muszę sprawdzić w chłodni czy jeszcze coś zostało. Proszę tylko podać ile i jakich słodów potrzeba.

Dobra wiadomość:)

 

Dawajcie propozycje na AIPA.

 

Ja ze swojej strony proponuje tak:

 

15blg 65IBU

 

Jasny słód (pale ale lub pils) - 5kg

Monach - 0,5kg

Karmelowy jasny - 0,3kg

 

Zacieranie:

60' - 67°C

 

Gotowanie: 90'

 

Chinook 25g - FWH

Chinook 25g - 20'

Citra 30g - 5'

Citra 30g - 0'

Chinook i Citra po 30g - Chmielenie na zimno.

 

Drożdże US-05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ustalenia:

Wielkość Warki

Drożdże

Zasyp

Chmielenie

 

Godzina potwierdzona: 11:00

 

Dla Browar Szałpiw ilość chmieli i słodu jest obojętna, tylko muszę wiedzieć jak najszybciej, co Janek ma zamówić, by przybyło na 9.03.

 

Miałby ktoś może gęstwe na 9.03?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę się na wspólne warzenie.

Mogę dostarczyć fermentor 40l i lidla.

Będę zamawiał w hb surowce, jak było by coś potrzebne to piszcie w tym wątku, to dopiszę do zamówienia.

Edytowane przez Krzysztoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaliliśmy zasyp:

 

42l

9 kg Pale Ale

0,8 kg Monachijski

1,1 kg Pszeniczny

0,1 kg Karmelowy 90 EBC

30,00 g Tomahawk [17,00 %] - Gotowanie 60,0 min

50,00 g Citra [12,00 %] - Gotowanie 10,0 min

50,00 g Citra [12,00 %] - Gotowanie 5,0 min

50,00 g Citra [12,00 %] - Gotowanie 0,0 min

60,00 g Citra [12,00 %] - Chmielenie na Zimno 6,0 Dni

60,00 g Citra [12,00 %] - Chmielenie na Zimno 3,0 Dni

2,0 pkg Safale American (DCL/Fermentis #US-05)

 

Start 9.03.2014 godzina 11:00

Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasyp ustalony więc zgodnie z obietnicą słód przygotuję, chociaż myślę że z 11kg słodu to powinno być bardziej 60 litrów niż 40. Może wydajność będzie słaba, a jak nie to klienci będą musieli wypić resztę brzeczki - najlepiej po chmieleniu :smilies:

Ześrutować, czy chcecie przynieść śrutownik i pobawić się na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasyp ustalony więc zgodnie z obietnicą słód przygotuję, chociaż myślę że z 11kg słodu to powinno być bardziej 60 litrów niż 40. Może wydajność będzie słaba, a jak nie to klienci będą musieli wypić resztę brzeczki - najlepiej po chmieleniu :smilies:

Ześrutować, czy chcecie przynieść śrutownik i pobawić się na miejscu?

Taka wydajność to chyba w browarze:) ja mam średnio 70% liczone po amerykańsku. Słody lepiej jak będą ześrutowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi było spotkać i poznać tylu piwowarów w jednym miejscu, posmakować bardziej, lub mniej udanych piw. Było to dla mnie ciekawe doświadczenie. Miłe dla mnie było też to, że mój Lager Rudnicki smakował przynajmniej kilku piwowarom.. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.