Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Piwny turysta] Hofbräuhaus z Traunstein

Recommended Posts

Kilka miesięcy temu przedstawiłem wam najmniejszy browar działający w bawarskim Traunstein. Dziś dla odmiany zaproszę was do największego browaru funkcjonującego w tejże miejscowości.

DSC07627

Mowa o Hofbrauhaus założonym 1612 roku w samym sercu starego miasta. Piękne umiejscowienie browaru niestety nie idzie w parze z architekturą browaru. Co prawda browar na swojej parceli posiada piękne zabudowania datowane na wczesny XIX wiek, ale są one przemieszane z licznymi plombami pochodzącymi ze współczesnego okresu architektonicznego, co powoduje mało estetyczny „misz-masz”. A wszystko to za sprawą podwojenia mocy browaru jakie miało miejsce ostatnim okresie czasu. W chwili obecnej browar pracuje u kresu swoich mocy, co powoduje, że poruszając się po dziedzińcu browaru ma się wrażenie, że zaraz coś się niedobrego wydarzy. Na całe szczęście tego samego nie można powiedzieć o wnętrzach browaru. Piękne naczynia warzelne z lat siedemdziesiątych XX wieku oraz otwarte wanny fermentacyjne tworzą niezapomniany wręcz magiczny klimat. Panująca w tychże miejscach kojąca cisza z pewnością pozwoli zapomnieć o troskach życia codziennego.

I chwała im za to, że mimo podwojenia mocy, oscylującym wokół 110 tysięcy hektolitrów, browar nie wyrzekł się klasycznych metod produkcji piwa. Mało tego, oferta browaru wśród miłośników niemieckiego piwowarstwa powoduje mały zawrót głowy. Czego tam niema! Jest i Hell (12,3blg, 5,3% alk.) i Pils (11,8blg, 5,1% alk.). Następnie jest jeszcze ciekawiej. Zwickl (12,3blg, 5,3% alk.), Dunkel (12,9blg, 5,3% alk.), Weissbier (12,3blg,5,5% alk.) oraz Dunkel Weissbier (12,3blg, 5,5% alk.). Zwieńczeniem tejże oferty jest klasyczny koźlak o parametrach 19,2blg i 7,8% alk.

Z pewnością dobrą nowiną dla wielu będzie wiadomość, że budynku administracji znajduje się mały sklep firmowy oraz niewielkich rozmiarów, klimatyczna przybrowarniana karczma, oferująca kilka piw sygnowanych skrótem HB w wersji lanej.

Pozostaje wam nic innego jak wybrać się do tego pięknego miejsca i rozkoszować się wspaniałymi piwami z tego browaru. Gorąco polecam!

DSC07618

.

Budynek warzelni

Budynek warzelni

.

DSC07623

.

DSC07622

.

Magazyn produktów gotowych

Magazyn produktów gotowych

.

DSC07619

.

Ciemna pszenica

Ciemna pszenica


2570 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.