Skocz do zawartości

I znów jaja


Spartan

Rekomendowane odpowiedzi

Drożdże lagerowe produkują zapach siarki. Po lagerowaniu piwa w niskiej temp. powinno to zejść. Upewnij się, że fermentujesz te lagery w odpowiednio niskich temperaturach I zastosuj przerwy diacetylowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże W34/70, fermentacja przebiega dopiero od tygodnia ale jak wyczułem ten znajomy zapach to się załamałem, fermentuje się w piwnicy w około 15 stopniach, zadane w temperaturze 25 stopni. Postaram się włożyć do lodówki piwo jeżeli jest za wysoka temperatura. Dziajl, nie podałem dużo informacji bo nie wiedziałem na jakie oczekujesz :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aromat, które czujesz to normalna sprawa przy tego typu drożdżach. Narazie nie panikuj. Dokończ już fermentacje w temperaturze, która masz. Nagłe obniżenie temperatury a i duże jej wachania mogą niekorzystnie wpłynąć na fermemtację.

 

Poza tym wybrałeś sobie trudne piwa na start, piwa dolnej fementacji długo fermentują a i piwo dojrzewa w butelkach dość długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko czy mogę wystawić piwo do szopki w której jest około 10 stopni ale mogą być duże wahania temperatur?

Zgodnie ze sztuka raczej nie. Ale kiedyś fermentowałem pilsa na strychu obok przewodu kominkowego, gdzie raz było 8C, a raz pewnie ponad 15C (zorientowałem się przy końcu fermentacji) i wyszedł mi najlepszy jasny lager, jaki w życiu piłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 litrów płynu ma pewną bezwładność cieplną, od 8 do 15°C nie od razu schłodzi się czy ogrzeje cała objętość. Zapewne temperatura fermentującej brzeczki ustaliła się gdzieś pośrodku z niewielkimi wahaniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcą ludzie czytać, oj nie chcą :D

 

http://www.wiki.piwo.org/Siarkowodór

 

20 l płynu ma dużą bezwładność, do tego plastik też izoluje cieplnie. Więc nie jest możliwe aby temp. brzeczki wahała się pomiedzy wieczorem a ranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj piwu czas. Siarkowodór to normalna sprawa przy drożdżach lagerowych. Dlatego ja zwykle stosuję schemat 2 tygodnie burzliwej + 2 tygodnie cichej. Przy mocnych piwach cicha nawet dłuższa. Po takim czasie po siarkowodorze nie ma śladu.

 

Dodatkowo dla pewności wrzucam do fermentora miedzianą blachę, która wiąże jakoś związki siarkowe. Chemikiem nie jestem, więc nie potrafię wytłumaczyć zjawiska. Ważne, że organoleptycznie można potwierdzić jego działanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dla pewności wrzucam do fermentora miedzianą blachę, która wiąże jakoś związki siarkowe.

Dobrze wiedzieć :) Mam jednak pytanie - czy taki zabieg nie zostawia z kolei w piwie żadnych metalicznych posmaków?

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dla pewności wrzucam do fermentora miedzianą blachę, która wiąże jakoś związki siarkowe.

Dobrze wiedzieć :) Mam jednak pytanie - czy taki zabieg nie zostawia z kolei w piwie żadnych metalicznych posmaków?

 

Nie, żadnych posmaków nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 litrów płynu ma pewną bezwładność cieplną, od 8 do 15°C nie od razu schłodzi się czy ogrzeje cała objętość. Zapewne temperatura fermentującej brzeczki ustaliła się gdzieś pośrodku z niewielkimi wahaniami

W tym przypadku fermentor stał w rogu przy ścianie owinięty z pozostałych stron karimatami i kocami, właśnie żeby utrzymać stałą temperaturę 10C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.