Skocz do zawartości

Spiżarka domowa


0lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z przechowywaniem piwka. Zbliża się lato i problem będzie jeszcze większy.

 

Wpadłem na pomysł żeby zrobić sobie w domu spiżarnię. Mam pytanie czy są tu jacyś konstruktorzy takich rzeczy ? ;)

 

W czym problem ?.

 

Mogę wydzielić sobie w pokoju powiedzmy pomieszczenie 2x2m. Pomieszczenie to byłoby przyklejone z jednej strony do ściany północnej zewnętrznej, a z drugiej do ściany wewnętrznej działowej (20 cm ma, pustak). Teoretycznie więc te ściany nie powinny się nagrzewać nawet w upalne dni.

 

W pokoju tym są okna od południa (dużo okien) i temperatura w upalne dni dochodzi do 29 stopni.

Jak w wydzielonej przestrzeni utrzymać stałą temperaturę, powiedzmy około tych 15 stopni.

 

Mój plan jest taki.

Jako że to będzie budowane jako pomieszczenie narożne. Chcę do tych dwóch ścian (wewnętrznej i zewnętrznej o których pisałem wyżej) dostawić dwie ścianki z płyt K-G i między profile włożyć z 30cm wełny albo styropian. Do tego zamontować jakieś małe drzwi drewniane. Małe czyli tylko takie żeby wejść tam "na kucaka" i wsunąć skrzynki i fermentator ;). Powiedzmy wymiary takich drzwi to 70 wysokość i 50 szerokość.

 

Pytania są takie:

1. Jak takie pomieszczenie wentylować ?

2. Czy te ściany utrzymają mi tam chłód ?

a) Czy lepiej zrobić jakiś wlot na nadmuch z klimatyzacji. Mam przenośną i ogólnie w najcieplejsze dni to nie problem schłodzić 15 minut.

b) A może PETY ??

 

No i ogólnie wszystkie uwagi bardzo mile widziane. Jak sobie poradzić z takim pomieszczeniem.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny pomysł do zrobienia u siebie z tym, że takie pomieszczenie juz mam ale z oknem dachowym - więc w grę wchodzi tylko klimatyzacja ale nie wiem jakie byłyby koszty....

jeżeli chodzi o twój pomysł to nie wydaje mi się by była możliwość utrzymania temperatury ok, 15 stopni bez dodatkowego chłodzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłód w spiżarni nie zrobi się z niczego. To fakt.

 

Ale chodzi mi o max ograniczenie kosztów i czasu potrzebnego do jej obsługi.

 

Bo jeśli np. w każdy dzień trzeba będzie włożyć 4 pety mrożone i to wystarczy to będzie OK.

 

Raz dziennie w upały dostawić klimatyzację to też nie najgorzej.

 

Jak to chłodzić po prostu ? Czy izolacja 30 cm wełny wystarczy ?

 

Na 3-4 metry kwadratowe spiżarni nie potrzeba dużo tego chłodu. Mam klimatyzację w pokoju innym 20m^2 to klimatyzacja ma moc 2KW i w całości wystarcza. Tutaj potrzeba by było z 500W, takich małych nawet nie ma. Więc jak nie klima to co ? Widziałem takie urządzonka do których się wlewa zimną wodę i one jakoś chłodzą też.

 

 

PS. Okno dachowe mam w innym pokoju. Bez rolety to w upalne dni jak w saunie.

Edytowane przez 0lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 15 stopni, to nawet klimą będzie problem - mają ograniczenia zwykle do 18, czasami do 16, ale innego wyjścia nie widzę w upalne dni. PET-y to ewentualnie na noc, do utrzymania temperatury. Ogólnie z doświadczenia wiem, że dużo łatwiej coś nagrzać niż schłodzić, więc temat do łatwych nie należy. Te "urządzonka", do których wlewasz zimną wodę, to sobie w ogóle odpuście, szkoda czasu i kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 15 stopni, to nawet klimą będzie problem - mają ograniczenia zwykle do 18, czasami do 16, ale innego wyjścia nie widzę w upalne dni. PET-y to ewentualnie na noc, do utrzymania temperatury. Ogólnie z doświadczenia wiem, że dużo łatwiej coś nagrzać niż schłodzić, więc temat do łatwych nie należy. Te "urządzonka", do których wlewasz zimną wodę, to sobie w ogóle odpuście, szkoda czasu i kasy.

Fakt, łatwiej nagrzać niż schłodzić, ale jak już się schłodzi, to utrzymanie tego nie jest problemem przy odpowiedniej izolacji. Przecież dawniej lodówki ludzie mieli w wykopanych dziurach w ziemi wypełnionych zimą lodem i utrzymywało się to przez kilka miesięcy.

Ja w lato przy 20C w piwnicy bez problemu utrzymywałem temperaturę 15C w komorze fermentacyjnej ze styropianu przy pomocy jednej butelki z lodem na dzień. Natomiast jak próbowałem tak schłodzić piwo, to 4 butelki na dzień dopiero dały radę po kilku dniach.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, łatwiej nagrzać niż schłodzić, ale jak już się schłodzi, to utrzymanie tego nie jest problemem przy odpowiedniej izolacji.

 

dokładnie ;). Więc jaka izolacja ? czy oddzielić pomieszczenie to od ściany zewnętrznej północnej i ściany wewnętrznej i zbudować z każdej strony nowe ścianki z izolacją 30wełny lub styropiany ?

 

Czy zostawić te ściany i dobudować tylko 2 z izolacją?

 

Czy 30cm to jest wystarczająco ? co lepsze, wełna czy styropian ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiałem się jak w domu można utrzymać temperaturę na poziomie około 15 C do fermentacji i pomyślałem, że całkiem nieźle może sprawdzić się chłodziarka/witryna. Wystarczyłoby jakiegoś magika od napraw AGD poprosić o przestawienie termostatu na wyższe zakresy temperatur. Zazwyczaj chłodzą 2-10C i wystarczyłoby zmienić na zakres 10-18 czy jakiś inny i ustawiać pożądaną temperaturę. Koszt zakupu takiej chłodziarki zdecydowanie niższy niż wydzielenie pomieszczenia ale za to zużycie energii większe.

 

Chodzi o coś takiego: http://allegro.pl/witryna-chlodnicza-lodowka-chlodziarka-promocja-i3972614251.html

 

Używki są w całkiem przystępnych cenach i z powodzeniem wstawisz tam na dole fermentor a na półkach upchasz kilkadziesiąt butelek gotowego piwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jak pisze Elites, witryny, chłodziarki to najekonomiczniejsze rozwiązanie. Jakbyś miał pomieszczenie piwniczne dostępne to inna bajka, ale jak chcesz mieć niską temp. w innym pomieszczeniu, to wytwornica wody lodowej się najbardziej sprawdzi, ale to ani tanie, ani małe.

Jak się uprzesz na tą komórkę to nie zapomnij o wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwnicy niestety nie mam. Witryna chłodnicza o tym myślałem również. Tylko problem polega na tym, że szykuję się do sezonu letniego ... i to chodzi o przechowanie +- 20 skrzynek z piwem czyli 400 butelek. Jaka lodówka mi to pomieści ?

 

Z tego co liczyłem, 350 litrowa lodówka to objętościowo 200 butelek ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie miałem pojęcia o jakiej ilości mówimy ;] Zacznij pić piwo a nie tylko produkujesz ;p

 

kilka warek już wypiłem. Obiecałem żonie że przez zimę nic nie wychylę ;) została produkcja na lato. Produkuję / leżakuję. Mam długi urlop. Czerwiec i lipiec będzie mój. Muszę się zaopatrzyć po prostu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.