Skocz do zawartości

Browar Wojen - Foreign Extra Stout


Rekomendowane odpowiedzi

Browar Wojen - Foreign Extra Stout

 

Z etykiety:

Ekstrakt początkowy: 17 BLG

Rozlew: 27.12.2013r.

 

 

 

Wygląd: Kolor ciemny, brunatne prześwity pod światło przy brzegach.

 

 

Piana: beżowa, średnio i drobnopęcherzykowa z występującymi grubymi pęcherzykami, wysoka, gęsta, trwała, oblepia szkło.

Aromat: bardzo przyjemne palone słody.

Smak: palone słody nie narzucające, nie ostre, nie ściagające, świetne.

 

Piwo bardzo mi posmakowało. Naprawdę świetny Stout.

 

Ja daję 10 na 10 punktów.

 

Receptę poproszę :D

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie:

post-3232-0-06283800-1392838727_thumb.jpg

 

Kolor: czarny, prawie nieprzejrzyste

Piana: beżowa, droba, dość trwała, zostawia krążki,

Aromat: mocno karmelowy, w tle owies, minimalna paloność,

Smak: sporo karmelu, czuć paloność, dość wyraźnie wytrawne i gorzkie, goryczka pozostaje a nie jest to odczucie ściągania, odczucie w ustach pełne, krągłe, gładkie, pod koniec czuć alkohol

 

Ogólne wrażenia: Piwo dobrze się pije, pełnie w ustach kontruje dość wysoka wytrawność na finiszu, goryczka zachęca do kolejnych łyków. W mojej opini brak trochę kawy/czekoloady czego spodziewałbym się po Stoutcie, a za to jest zbyt dużo karmelu jak na mój gust.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodów palonych może rzeczywiście nie ma za dużo, potwierdza to barwa piwa, która nie jest smoliście czarna. Widać delikatne refleksy pod światło. Ma to wpływ na słabsze aromaty czekolady i kawy i bardziej odkrywa karmele. Ale z założenia piwo miało być dość słodkie i pełne, chociaż czekolady mogło być więcej. Podczas ostatniego spotkania w Kuźni koledzy stwierdzili aromat/smak wiśni, pestek w sumie nie wiem czy mi wmówili ale jak sam później piłem to chyba jest w tym coś. To dopiero ok 30 warka i wiele doświadczeń i nauki przede mną. W każdym razie ja z piwa jestem zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojen to jest 17-stka, będzie w miarę słodko :D dry stouta z tego nie zrobisz :smilies: moim zdaniem piwko zajebiste. Paloność zakontrowana słodkością, w efekcie nienachalna i miła w odbiorze jest w tym piwie - w moim zdaniem :D

 

0,7 kg słodów palonych tyle że część wrzucana na wygrzew co zmniejsza posmaki palone.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dry stout to nie miał być i nie jest. Jak dla mnie to też zajebiste piwko. Wydaje mi się że słodycz tak jak kontuję goryczkę tak też kontruje paloność. Ciężko nachmielić RISa, a inne smaki łatwiej wyeksponować, podobnie w porterach, łatwiej wyczuć skórkę od chleba, śliwkę niż czekoladę ale to moja subiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe pisać o barwie i pianie bo to już napisali poprzednicy.

Aromat: wyraźny aromat palonych słodów.

W smaku dosyć wytrawne, po pierwszym łyku mocny smak słodów palonych dominuje nad pozostałymi smakami, po drugim łyku czuć wyraźną goryczkę - mocną ale bardzo pasujacą do reszty. Nie przepadam za stoutami ale ten pije się całkiem przyjemnie. W sumie bardzo ciekawe piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.