Skocz do zawartości

Mało ekstraktu


pelot

Rekomendowane odpowiedzi

Warzyłem dzisiaj belga z tej receptury http://www.wiki.piwo.org/Belgian_Tripel,_Szymon_Kierszniowski_%28sziszi%29

 

Nie udało się utrzymac idealnej proporcji, bo zabrakło słodu pilzneńskiego. Dodatkowo jeszcze nie doszedłem do wprawy i nie mam dobrej wydajności :)

 

Wyszło mi brzeczki nastawnej ok. 17l. i blg 15. i teraz się zastanawiam, czy ten kilogram cukru co jest podany w recepturze, znacząco podniesie ekstrakt? Czy może lepiej będzie dodac go przed zadaniem drożdzy, zebym mógł byc pewny stężenia ekstraktu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kilogram ewidentnie nie był liczony do początkowych 20 Blg, więc czy go dodasz od razu, czy po kilku dniach, nie zmieni znacząco końcowego efektu - w porównaniu z oryginałem będzie "rozwodnione". 5 blg to duża różnica. Najpewniejszy na moją głowę sposób to byłoby odparować brzeczkę do zadanego poziomu ekstraktu, a potem ten kilogram cukru przyciąć proporcjonalnie do brzeczki.

 

Jeśli nie masz na to sił i czasu, to możesz poratować się ekstraktem słodowym, albo zostawić drożdże do Belgów na drugą próbę, a to co masz sfermentować jakimiś zwykłymi na bezstylowe - z 15 Blg naprawdę wiele można, przepisy tu zaczynają się spokojnie i od 12. Duża szansa więc, że coś bardzo dobrego ci wyjdzie. Tylko nie Belg, one są gęste, ciężkie i mocne, i "na lekko" nie smakują. W warzeniu nie mam doświadczenia, ale w piciu (głównie trapistowskich) owszem ;) jeśli też jesteś ich fanem, nie psuj sobie zabawy i nie próbuj ze zbyt cienkiej brzeczki ich robić, możesz się zawieść. A po co, skoro do innych stylów i innych drożdży Twoja brzeczka wystarczy spokojnie?

 

Edit - wychodzi, że się rypłem. Przepraszam.

Edytowane przez Mołot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Ten kilogram ewidentnie nie był liczony do początkowych 20 Blg

 

 

Według mnie był liczony . W recepturze zasyp to 5.4 kg uzyskać z tego 20 Blg jest raczej niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kilogram ewidentnie nie był liczony do początkowych 20 Blg

Chyba jednak był, bo wyciągnięcie 20 litrów brzeczki 20blg z 5,4kg słodu jest trochę niemożliwe.

 

EDIT: piter mnie ubiegł :)

Edytowane przez adamsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może w ogóle odpuscic dodawanie cukru, i zostawic reszte naturze?

Dodatek cukru( w takiej ilości ) znacząco zmienia smak. Najpierw rób piwa według receptur, potem baw się w eksperymentowanie ( najpierw warto mieć jakąś bazę :P )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka aż gorąca od bulgotania :), sprawdziłem wczoraj , i od poniedziałku zeszło już do 6lg, możliwe że tak szybko?

 

Dodałem wczoraj syrop cukrowy z 1kg. I wszystko dalej sobie bulka. dzisiaj sprawdzałem, blg skoczyło do 11-12 :)

 

Coś z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiem to piwo kilkukrotnie i tak:

- kilogram cukru na 20l brzeczki podnosi około 5blg więc 16+5 wyjdzie Ci ponad 20 i stąd wartość z receptury.

- cukier najlepiej dodać pod koniec fermentacji burzliwej w postaci syropu cukrowego gdyz drożdże dojedzą cukry ze słodów które im mniej pasują a później zabiorą się za łatwy do zjedzenia cukier a nie odwrotnie.

- chcesz uzyskać więcej estrów, charakterystycznych dla stylów belgijskich- fermentuj w górnym zakresie temperatur drożdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.