Skocz do zawartości

Dzień dobry i na zdrowie :)


m4jk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzień dobry.

 

Mam 27 lat, od 8 lat robię wina i nalewki.

 

Nie wiem, dlaczego do tej pory pomijałem w swoich zainteresowaniach warzenie piwa...lubię raz na kilka dni wypić piwko. Przez przypadek trafiłem na teksty o domowym warzeniu piwa i...nie ma już dla mnie ratunku - wpadłem!

 

Moja dziewczyna nie jest zachwycona rozszerzeniem mojego hobby - głównie dlatego, że od rodziców z piwnicy przytargałem 40-litrowy garnek, a wyposażenie kuchni powiększyło się o duże mieszadło, kolejne wężyki :)

 

Przez ostatnie 2 tygodnie intensywnie się dokształcałem teoretycznie. Dzisiaj pierwsze warzenie -zaczynam od English India Pale Ale. Chcę od pierwszej warki zacząć z zacieraniem. Ciekawe, o której skończę, bo startuję około 19 - nie wytrzymam do weekendu :D

 

Pozdrawiam! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Gratuluję trafnej decyzji, zaczęcia od razu od zacierania. Jak będziesz zaczynał o 19 to współczuję, ja przy pierwszym zacieraniu zaczynałem koło 16 a skończyłem o 2 w nocy. Jak rozpoczniesz filtrację to po uzyskaniu kilku litrów brzeczki polecam już zacząć ją podgrzewać, zaoszczędzisz trochę czasu ;)

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak rozpoczniesz filtrację to po uzyskaniu kilku litrów brzeczki polecam już zacząć ją podgrzewać, zaoszczędzisz trochę czasu ;)

 

Powodzenia!

 

Dokładnie tak planuję :) Wężyk filtracyjny przygotowałem już wczoraj, wszystko czeka... Na razie nie mam niestety chłodnicy, więc będę robił kąpiel wodną - tego się najbardziej obawiam czasowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chłodzenie w wannie do temperatury 25C zajmuje około 1,5h, polecam częstą wymianę wody za pomocą słuchawki prysznica skierowanej na ścianki garnka, do tego o ile masz miejsce w zamrażalce możesz zamrozić kilka butelek pet z wodą, zawsze trochę pomoże.

Edytowane przez Szymon90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzę z posterunku chyba, chmieliny wywalone, piwko już w fermentorze.

 

BLG wyszło 15,5 na koniec, na 18,5 litra i się zastanawiam, czy obniżać do 14, czy zostawić...chyba jednak zostawię, bo nie mam już wystudzonej wody

 

Ogólnie zabawa przednia, pierwszy raz spróbowałem brzeczki, trochę się bałem, że się rozczaruję, ale wydaje mi się, że może będzie z tego jakieś piwo :P

 

A! I dziewczyna poszła wcześniej spać, zamknęła się w sypialni i stwierdziła, że do rana mam wywietrzyć mieszkanie - nie będzie lekko, bo nie wie, że chyba szykują się kolejne warki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A! I dziewczyna poszła wcześniej spać, zamknęła się w sypialni i stwierdziła, że do rana mam wywietrzyć mieszkanie - nie będzie lekko, bo nie wie, że chyba szykują się kolejne warki

Niestety to dopiero początek nerwówki. Trochę czasu minie nim się luba przyzwyczai;)

 

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.