Skocz do zawartości

Dziennik piwowara


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Po kilku warkach nie mogę dojść do ładu z notatkami. Postanowiłem jakoś to uporządkować i stworzyłem arkusz do notatek. Chciałem żeby był jak najbardziej przejrzysty. W sumie temat już był poruszany ale chyba daleko nie zaprowadził.

Proszę o opinie i ewentualne propozycje korekt. Może ktoś ma pomysł na drugą stronę arkusza tzn notatki z degustacji?

Mogę udostępnić wersję Word jeśli ktoś potrzebuje. Plik pdf w załączniku.

Brewnote2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego zestawu nie widziałem. Mój dziennik jest jednak nieco inny. Myślę, że bardziej przejrzysty. Zdecydowanie służy do wypełniania ręcznie w czasie warzenia, fermentacji i rozlewu. Może komuś przyadnie do gustu. Przy tworzeniu podpierałem się forularzem zaproponowanym w "Radical Brewing".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już zaczynam dochodzić do wniosku, że jakieś usystematyzowanie by się przydało i ten arkusz, imho, jest bardzo przejrzysty, dorzucić trzeba do plików, kto będzie chciał, skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wrzucenie do plików to jeszcze przyjdzie na to czas. Dziś z okazji rozlewu American Pale Ale uzupełniłem arkusz po raz pierwszy. Okazało się, że może brakować miejsca na chmiele więc dodałem dwie pozycje. Dodałem też drugą stronę. Jest to arkusz oceny piwa PSPD a właściwie jego esencja.

Jeśli szanowne grono ma jakieś uwagi do formularza w obecnej wersji proszę się nimi podzielić. Doszlifujemy i wtedy trafi do plików.

Brewnote3.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, co sądzicie aby zrobić taki dziennik piwowara online.

Rejestracja/logowanie.

Zapis warek na podstawie np brewnote.pdf. 

Łatwe wyszukiwanie swoich warek  w różnych przedziałach czasowych.

Możliwość udostępnienia opisu warki publicznie.

Możliwość podejrzenia udostępnionych warek.

Póki co bez kalkulatorów.

Mam trochę miejsca na serwerze i mógłbym poświęcić czas aby takie coś napisać i postawić.

Potrzebuję chociaż cienia nadziei, że takie coś jest komuś potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie strony zagraniczne, np. https://www.brewtoad.com/

 

Jak masz pojęcie jak to zrobić naprawdę dobrze wizualnie i sprawnie działające i jakiś pomysł na reklamę, to jakaś tam mała szansa, na jako takie przyjęcie czegoś takiego w Polsce, myślę że jest. Bo postawić jakiegoś CMSa, zmienić parę rzeczy i liczyć na to, że wszyscy się przerzucą to nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.