Skocz do zawartości

Brown Porter


Exar_Kun

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chcę popełnić Brown Porter i proszę o uwagi co do zasypu itd.

 

- Pale ale - 4 kg

- Strzegom bursztynowy - 0,5 kg

- Brown - 0,5 kg

- Strzegom Czekoladowy jasny - 0,15 kg

- Strzegom Czekoladowy ciemny - 0,15 kg

- Karmelowy 150 - 0,15 kg

 

Zasyp jest na 25l, mądry program i moje doświadczenie dają mi wynik mniej więcej 12,5-12,7 Blg przy zacieraniu jednotemperaturowym 60min - 67C. Niestety nie dysponuję brytyjskimi chmielami, mam tylko Magnum, Marynkę i Lubelski. Czyli będzie to kulawy Brown Porter. Myślę nad takim chmieleniem:

 

gotowanie 70 min

 

- Marynka 25g - 60'

- Marynka 25g - 10'

- Lubelski 25g - 10'

 

wychodzi mniej więcej 24 IBU, czyli poprawnie dla stylu, tylko nie jestem pewien co do aromatu, czy mi nie zginą smaki i aromaty czekoladowe i smak słodu Brown pod chmielem.

 

I jeszcze jedno - nie mam bladego pojęcia jak postepować ze słodem Brown, czy dodać go na początku zacierania, czy na wygrzewanie, lub potem przed filtracją? Ciemny czekoladowy będę dodawał przed filtracją, jasny czekoladowy po próbie jodowej, przed wygrzewaniem, no a Brown? Jak to ugryźć?

Edytowane przez Exar_Kun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O aromat słodu Brown nie ma się co obawiać, jest bardzo specyficzny i silnie dominujący. Wrzucaj go od początku zacierania.

Ja swojego warzyłem na podstawie przepisu zgody i pszeniczny czekoladowy wrzucałem od początku zacierania. Na twoim miejscu czekoladowy jasny wrzucałbym od początku zacierania, ciemny może trochę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ostatnio bawię się w skomplikowane (jak dla mnie, początkującego piwowara) zacieranie, podwojne dekokcje (jeszcze czeka mnie jeden pils i koźlak póki zimno), więc potem z chęcią zrobię coś łatwego i padło na Brown Porter, bo akurat przypomnniałem sobie, że jestem szczęśliwym posiadaczem słodu Brown. :)

 

Ok, do tematu - wrzucę wszystko poza czekoladowym ciemnym od początku (jednak boję się wrzucania tych mocno palonych z łuską na początku - spalenizna i te sprawy ;)). A nachmielę tak:

 

- Magnum 30g - 60min

- Lubelski 15g - 30min

 

wychodzi 26 Ibu z małym hakiem

 

Dzięki Wam za pomoc. :)

Edytowane przez Exar_Kun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pobrałem dzisiaj próbkę do pomiaru Brown Portera i przy okazji spróbowałem jej. Wiem, że wcześnie na wnioski, ale słód Brown jest niesamowity - mocno orzechowy, jakby lekko kawowy, super. Do tego trochę toffi, czekolady i karmelu z innych słodów i zapowiada się (odpukać... ;)) fajne piwko. Jedynie wyszła mi za wysoka gęstość początkowa dla stylu, bo 13,6Blg, ale nic nie rozcienczałem, bo w sumie po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano jestem w stanie w to uwierzyć. Te orzechy są wyjątkowe.

 

P.S.

 

Właśnie skończyłem przelewanie na cichą i pobieranie próbek z kilku warek. Jak zwykle mam w zwyczaju wypijać te próbki, wącham je też co chwilę itd. (wiem, to już podpada pod zboczenie ;)). No i tak próbuję i próbuję i cholera kręci mi się w głowie. No, ale Porter już teraz ma 8% alk, do tego próbka koźlaka i jeszcze dwóch innych piw. Uch, no znieczuliłem się lekko - trzeba uważać z tym próbowaniem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem dzisiaj próbkę do pomiaru Brown Portera(...). Jedynie wyszła mi za wysoka gęstość początkowa dla stylu, bo 13,6Blg,

No, ale Porter już teraz ma 8% alk

8% alk z 13.6Blg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.