Skocz do zawartości

[Blog Kopyra] Jak pakować przesyłki z piwem


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra jakaś. Co my takie matołki jesteśmy, że trzeba nas uświadamiać? Ja pakuję piwo, wino, miód i alkohol od 10 lat co najmniej i problemów nie mam, zawsze wszystko dochodzi. Bez jaj. Kurs dla przedszkolaków.

 

Butelka koło butelki nawet zabąbelkowa-źle

Piwo można zawinąć w papier i odpowiednio osłonić

Najważniejsze, żeby paczkę przetestować:

 

a)nie chlupie, jest dobrze-wtrząsanie

b) można RZUCAĆ po pokoju, jest lepiej, to ma być pancerne pakowanie a nie dziecięce sklejanki

 

1) piwo pakujemy albo w papier-gazeta parę razy albo folia bąbelkowa i jeśli folia to jeszcze opakowanie z tektury-bo zmniejsza nacisk

2) w paczce nie może być powietrza, papier oddycha, ale papier lakierowany, śliski, kredowy nie, bo jest ciężki, bierzemy almanach z Almy i wypychamy paczkę, potem wiadomo taśma i muzyka

 

I prawdy można przekazać w minut 4, a nie 11-sorry, taki mamy klimat, nie oglądam aż tak długich filmów.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jesteście towarzyszu ;):D

 

Gdybyś widział jak zapakowane paczki przychodzą na konkursy to byś inaczej patrzył. Poza tym ludzie pytają, kopyr odpowiada. Proste.

Sugerujesz, że na konkursy moje piwa przychodziły potłuczone? Ciekawostka, ja pakuję idealnie, ale nie wygrywam, a ktoś pakować nawet nie umie, a się poczuwa do laurów. Towarzyszu, to mi pachnie ciemnym PRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, czyli piwowarzy, którzy wiedzą jak pakować to i owo i nikt im nie musi tego wytykać, a Tomek jakoś zapomniał, że zwraca się do osób kompletnie niedoświadczonych w temacie; de facto jego viddie można odebrać jako "wy się nie znacie, a ja wiem, i wam powiem". No, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio oglądałeś na TCM "Adwokata diabła"? :D

 

Kolego Spaghetti, nie skomentuję tego. Może w Szkocji narastają nacjonalizmy i każdy chciałby być jak Slaine (to w sumie Irlandia, ale blisko), ale ja to jestem "Ty", a nie jakiś tam "ty", bo tego wymaga regulamin forum, a Ty jesteś jego jakby wykładnikiem i takie są zasady międzyludzkie.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej Panowie więcej luzu :-) Bogi pamiętaj, że ten filmik nie był dla naszego forum tylko dla bloga Kopyra, a tam wchodzą również mniej doświadczeni piwowarzy. Ja mimo że jakiś tam staż w warzeniu mam to nigdy nie wysłałem piwa więc filmik całkiem pouczający. Tak czy inaczej powtórzę - więcej luzu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam uniwersalną zasadę dla wszystkich, której warto przestrzegać:

 

mam taką samą zasadę :) do której dokładam jeszcze "nie podoba się - nie patrz" / "nie masz nic ciekawego do powiedzenia - nie troluj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam uniwersalną zasadę dla wszystkich, której warto przestrzegać:

 

mam taką samą zasadę :) do której dokładam jeszcze "nie podoba się - nie patrz" / "nie masz nic ciekawego do powiedzenia - nie troluj"

 

Dokładnie, nie rozumie najeżdżania na tego typu wpisy. Nie jest Ci potrzebny taki post to go nie oglądaj. Ludzkość nic nie traci, a komuś może się przyda ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio oglądałeś na TCM "Adwokata diabła"? :D

 

Kolego Spaghetti, nie skomentuję tego. Może w Szkocji narastają nacjonalizmy i każdy chciałby być jak Slaine (to w sumie Irlandia, ale blisko), ale ja to jestem "Ty", a nie jakiś tam "ty", bo tego wymaga regulamin forum, a Ty jesteś jego jakby wykładnikiem i takie są zasady międzyludzkie.

 

Bogi nie sądzę. że Makaron w jakiś sposób chciał Cię obrazić pisząc "ty" z małej litery. Natomiast widzę, że sam w epitetach nie przebierasz. Wyluzuj trochę.

Za to powyższe leci ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile piw na konkursy wysłał p Kopyra że został ekspertem. Myślę że o pakowaniu piw najwięcej mogły by powiedzieć osoby które przyjmują paczki z piwami na konkursy. Widzą w jaklim stanie dochodzą przesylki

Edytowane przez mientkijanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile piw na konkursy wysłał p Kopyra że został ekspertem. Myślę że o pakowaniu piw najwięcej mogły by powiedzieć osoby które przyjmują paczki z piwami na konkursy. Widzą w jaklim stanie dochodzą przesylki

 

Heh, jest to jakiś pomysł. Właśnie powoli spływają paczki na Szczeciński KPD. Może coś pokażę przy tej okazji. Szczególnie warto wyczulać na to jak paczek pakować nie należy.

 

Btw, po dwóch edycjach konkursu konkluzja może was niestety zdołować - nie ma takiej paczki, której poczta nie da rady uszkodzić.

Szczytem był przypadek, gdzie o świetnie zapakowaną przesyłkę zahaczył wózek widłowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.