Skocz do zawartości

Wspólne zakupy


b.dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję w najbliższym czasie zrobić zakup słodów, więc mogę się dołożyć do wspólnego zamówienia. Pytanie tylko czy słody Optimy są dobrej jakości ? Sam zawsze kupowałem Weyermann'a w BA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie zaczyna paczki, Krzysiek planuje spore zapasy, ja nie za wielkie ale nie ma na co czekać. Mam tylko pewien problem co do workowania, czy znajdzie się ktoś kto do pełnego worka się dołączy i będziemy pruć i i dzielić worki czy zamawiamy pełnymi workami oferowanymi na stronie optimy

 

To co ja potrzebuję:

Pszeniczny 10kg - albo 2x5kg albo ktoś się dołączy do 25kg worka(brakuje 15kg)

Pale Ale 10kg - j.w

Pszeniczny barwiący 1kg - są dostępne paczki 1kg

Jęczmień prażony 1kg - j.w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei się piszę na:

Pilzneński - 20 kg

Monachijski - 15 kg

Pale Ale- 15 kg

Karmelowy jasny - 2 kg

Karmelowy ciemny - 2 kg

słód barwiący - 2 kg

Jęczmień prażony - 2 kg

Pszeniczny jasny - 5 kg\

Pszeniczny karmelowy - 5 kg

Pszeniczny barwiący - 2 kg

Pszenica prażona - 2 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei się piszę na:

Pilzneński - 20 kg

Monachijski - 15 kg

Pale Ale- 15 kg

Karmelowy jasny - 2 kg

Karmelowy ciemny - 2 kg

słód barwiący - 2 kg

Jęczmień prażony - 2 kg

Pszeniczny jasny - 5 kg\

Pszeniczny karmelowy - 5 kg

Pszeniczny barwiący - 2 kg

Pszenica prażona - 2 kg

Takich ilości sam nie możesz zamówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie interesuje cena za 1 kg wraz z transportem jakiegoś podstawowego słodu np. Pale Ale. Z tego co zauważyłem ( na ich stronie: http://www.optimaslodownia.pl/sprzedaz_d.html ) to Optima sporo bierze za przesyłkę bo za każde 28kg -24 zł. Chyba, że przy większej ilości macie jakiś tańszy transport? Jeżeli cena za 1 kg słodu z transportem byłaby niewygórowana to może bym coś wziął. Ja osobiście głównie biorę słody Strzegomia z Homebeer.pl gdzie wysyłka jest tania 13,90 za 30 kg, a im więcej tym taniej: http://homebeer.pl/pl/static/tania-i-szybka-wysylka-poczta-polska.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei się piszę na:

Pilzneński - 20 kg

Monachijski - 15 kg

Pale Ale- 15 kg

Karmelowy jasny - 2 kg

Karmelowy ciemny - 2 kg

słód barwiący - 2 kg

Jęczmień prażony - 2 kg

Pszeniczny jasny - 5 kg\

Pszeniczny karmelowy - 5 kg

Pszeniczny barwiący - 2 kg

Pszenica prażona - 2 kg

Takich ilości sam nie możesz zamówić?

Oczywiście, że mogę sam, tylko popatrz na ich koszty transportu do tego w hurcie pewnie dali by jakiś upust. Jakby dało radę to wysłać hurtowo w 1 paczce i odpowiednia cena dostawy, to możnaby sporo zaoszczędzić i stąd pomysł na wspólne działanie. Jak się nie uda to trudno, mam zapas w domu na 3 warki i w końcu będę musiał sam zamówić jak nie da rady wspólnymi siłami.

Edytowane przez mariucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich ilości sam nie możesz zamówić?

A po co jak można zamówić w 2-3 osoby 50kg worek, podobnie inne słody w największym dostępnym worku. Miejsce dostawy to samo, cena za kg różna

Słodów podstawowych jest już 50kg

Ktos to będzie musiał zamówić, przepakować te 11 rodzajów słodów i wysłac na palecie

ps Hurt to kilka ton

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, może pozbieram to jakoś do kupy.

Pilzneński(worki 5/10/20/-co 10kg -/ 100kg):

mariucha 20 kg

Szymon90 20kg

 

Pale Ale(worki 5/25/50kg)

mariucha 15kg

b.dawid 10kg

 

 

Monachijski(worki 1/5/25kg):

mariucha 15 kg

 

Karmelowy jasny(worki 1/2/5kg):

mariucha 2kg

 

Karmelowy ciemny(worki 1/2/5kg):

mariucha 2kg

 

słód barwiący(worki 1/2/5kg):

mariucha 2kg

 

Jęczmień prażony(worki 1/2/5kg):

mariucha 2 kg

b.dawid 1kg

 

Pszeniczny jasny(worki 1/5/25kg):

mariucha 5kg

b.dawid 10kg

 

Pszeniczny karmelowy(worki 1/5/25kg):

mariucha 5kg

 

Pszeniczny barwiący(worki 0,5/1/5/25kg)

mariucha 2kg

b.dawid 1kg

 

Pszenica prażona(worki 1/2/5kg)

mariucha 2kg

 

 

Jeśli kogoś pominąłem dajcie znać. Do kiedy zbieramy listę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej akcja dla tych którym nie jest potrzebny słód na już, ale myślę że w poniedziałek/wtorek trzeba będzie podsumować i wysłać zamówienie, keper jeszcze ma sporo do zmówienia, ale przez wkened jak dobrze pamiętam to wyjeżdża, więc pozostawmy wpisywanie się do poniedziałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negocjuje ktoś z Optimą, czy nie? W ten weekend wyczerpie zapasy surowców o ile nic nieprzewidzianego się nie wydarzy, i chyba będę musiał poczynić zakupy, bo wkrótce urlop i coś na urlopie by się uwarzyło. Z tego co widzę Optima ma najtańsze słody w Polsce, a jak z ich jakością próbowaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania a mianowicie rozumiem, że koszt transportu jest taki jak na stronie optimy czyli 24 zł za 28 kg czyli koszt transportu 1 kg to około 0,86 zł ? Drugie moje pytanie brzmi jaka będzie finalna cena słodu? Podam przykład: zamawiając 50 kg słodu pilzneńskiego indywidualnie w sklepie zapłaciłbym 150 zł czyli 3 zł za 1 kg. Wiadomo że przy wspólnym zamówieniu ilość zakupionego słodu pilzneńskiego na pewno przekroczy 100 kg. Cena za 1 kg przy zakupie indywidualnym 100kg to 2,80 zł. Według jakiej ceny będzie rozliczony zakup 50 kg słodu we wspólnych zakupach? Czy optima policzy według ceny za sumaryczną ilość zakupionego słodu, czy też będzie liczone za każdy worek według ceny jaka jest na stronie czyli np. przy zakupie 50 kg pilzneńskiego cena 3,00 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.