Skocz do zawartości

Wspólne zakupy


b.dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Da redę, słody chcesz ze śrutowaniem czy bez ?

 

Willamette 100g - USA Chmiel granulat - chmiel z 2012 roku, widziałeś to ?

Edytowane przez Keper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się sadzonki chmielu na Allegro, od sprawdzonego przez innych forumowiczów sprzedającego:

http://allegro.pl/sa...4018774559.html

 

Do wyboru 5 odmian: Lubelski, Marynka, Sybilla, Magnum, Hallertau

 

Piszcie jakie i ile sadzonek chcecie kupić, zrobiłbym zakup w połowie tygodnia.

 

Lista chętnych:

ras1313 - lubelski -1szt. mangum -1szt.

Edytowane przez Keper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem dlaczego nie interesuje Cię kret...ale mniejsza o to.Jeżeli będziesz potrzebował ilości detalicznych ( znaczy w litrach,a nie hekto ) to po łyk_endzie mogę gratisowo dostarczyć 50% ług sodowy ( znaczy NaOH w płynie, żeby nie było wątpliwości - granulatu nie posiadam).Jak coś, to PW pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

W kwesti słodów - przyjżeć się ofercie którejś słodowni i zrobić listę z zapisami na pełne worki, coś w stylu zakupów grupowych z giełdy.

Ja muszę zrobić "inwentaryzację" i przemyślę sprawę ale Ty możesz już jakoś zapoczątkować listę.

Np.

Pale Ale(Optima):

mariucha 5kg

 

Pszeniczny(Optima):

mariucha 5kg

 

Itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zapoczątkuję, tylko muszę być pewien, że będzie to miało sens. Jako początkujący piwowar pewnie będę "głównym udziałowcem" w tej spółce bo póki co kupuję słody w zestawach i chciałbym zrobić własny zapas. Myślę, że brałbym jakieś 25-30 kg ale szczegóły jak zgłosi się większa liczba chętnych. Za późno wziąłem się a piwowarstwo i zakupy grupowe chmielu już mnie ominęły zatem sygnalizuję zawczasu taką potrzebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to miało sens jak najbardziej, to kwestia tego czy dasz radę zaplanować te kilka warek w przód bo taka lista nie ma sensu przy potrzebach bieżących(na za tydzień), oprócz tego na duże worki to warto pisać się na słody z dużym udziałem/podstawowe, inne słody nawet jeśli wyjdą po 5 kg łącznie to można także zamówić tyle że bezpośrednio w sklepie.

W kwestii chmielu z giełdy to się dziwie że w naszym regionie było tak nikłe zainteresowanie, koszt tego chmielu jak liczyłem wyniósł jakieś 50% cen w sklepach w necie(razem z kosztami wysyłki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.