Jump to content
b.dawid

Wspólne zakupy

Recommended Posts

Wiem że to wątek tylko o imprezach i spotkaniach ale czy możemy w takich "kącikach" regionalnych założyć wątek dotyczący wspólnych zakupów?

Planuję zakupy w alepiwo, najpóźniej będę składał zamówienie w poniedziałek wieczorem(na następny weekend mam plan)

Jeśli wątek tu nie pasuje proszę o wywałkę.

Sorki, za OT.

Wiem że to wątek tylko o imprezach i spotkaniach ale czy możemy w takich "kącikach" regionalnych założyć wątek dotyczący wspólnych zakupów?

No właśnie:

http://www.piwo.org/..._20#entry257777

Wrzuć info o takiej potrzebie w ten wątek - głos w tej sprawie jest ważny.

Edited by WiHuRa

Jak spotkamy się na pojedynkach piwowarskich, bo będzie trzeba poruszyć temat wspólnych zakupów.

Na pojedynkach to spotkamy się już chyba PO zakupach, przy okazji pojedynków zapewne część z nas będzie robiła zakupy i jest okazja żeby taki wątek się przydał. Co do sadzonek to od kiedy będzie sprzedaż? Może warto jakąś wstępną listę robić?

Od początku marca mają zacząć rozsyłać sadzonki.

Takie informacje mam od dwóch sprzedających.

Nie ma problemu, sobie i tak będę zamawiać.

Wszyscy na tym skorzystamy, jak zrobimy większe zamówienie :)

Facet sprzedaje sadzonki chmielu Sybilla i Magnum:

http://tablica.pl/of...py-ID4iNuN.html

Otrzymałem dzisiaj odpowiedź w sprawie sadzonek:

"Sadzonki jednoroczne Sybilli oraz sztobry Magnum i Sybilli będę rozsyłał pod koniec marca. Cena sztobrów to 5 zł sztuka zaś cena sadzonek jednorocznych to 9 zł za sztukę."

Ja również zakupił bym sadzonki/sztobry chmielu, może zrobimy wspólne zamówienie?

Również będę zainteresowany sadzonkami, w przyszłości można by pomyśleć o grupowym zamówieniu surowców z słodowni optima lub strzegom, w porównaniu z innymi sklepami mają bardzo atrakcyjne ceny.

Edited by Szymon90

Trzeba się częściej wspólnie spotykać i obgadać zbiorowe zamówienia.

Odwiedzałem dzisiaj strony Optimy i Strzegomia, Ceny mają zdecydowanie lepsze niż większość sklepów internetowych. Opłacalność będzie przy większych zakupach.

Pytanie jakie zamówienia robicie przeważnie, po parę, kilkanaście czy kilkadziesiąt kilo za razem ?

Odnośnie sadzonek chmieli, to cytuję kolejną wiadomość jaką otrzymałem na maila:

"Cena za sztukę to ok 10 zł ale zawsze są jakieś gratisy. Odmiany które będę sprzedawać to Lubelski, Magnum, Marynka, Sybilla i Hallertauer. Sprzedaż rozpocznę na początku marca."

Do sadzonek należę jak najbardziej, a jeśli chodzi o słody to się wstrzymuję. Dopiero jestem po drugiej warce, śrutownika nie mam więc na razie odpada. Ale pomysł dobry.

Ja również nie posiadam śrutownika, ale to żaden problem ponieważ w optimie jak i strzegomiu jest opcja śrutowania.

No ale przetrzymywanie ześrutowanych słodów w dużej ilości chyba mija się z celem.

Edited by ras1313

Ja tam jakoś sobie radzę zelmerem, ale już wyczerpuje moją cierpliwość. Zakupy ze słodami to pomysł niezły, tyle że w optimie to wybór kiepawy, nie wiem jak jakość względem strzegomia. Jeśli z optimy to wziął bym monachijski 5kg i może karmelowego ciemnego 5kg. Gdyby więcej osób zebrało się na zakupy w strzegomiu to coś jeszcze bym dokoptował

W sumie nie mam parcia na zakupy teraz-już, chciałem zmodyfikować nieco zasyp na dry stouta, ale ważniejsze to kupić świeżych chmieli bo mam same starocia i nie specjalnie pasujące.

Chyba że ktoś w okolicy ma do odsprzedania w miarę świeży east kent golding i fuggles/willamette? Z drożdżami zaryzykuję gęstwę po owsianym(ponad miesiące)

Za tydzień będę mieć świeżą gęstwa, jak będzie jej sporo, to mogę odstąpić na warkę.

Co do zakupów, to planuje zrobić na początku przyszłego tygodnia w HB lub Twój Browar.

Może być wspólne. Nie mam nic przeciwko.

Jedynie trzeba ustalić co chcecie i jak odbierzecie zamawiane rzeczy.

OK, dołożyłem do koszyka, kto jest jeszcze chętny ?

Zamówienie wysłałbym w piątek, tak żeby paczka wyszło z TB po weekendzie.

W sumie miałem w poniedziałek składać zamówienie, jeśli nie problem to dopisze się i podrzucę jutro co potrzebuję bo liste mam w pracy.

A co do odbioru, napisz gdzie i jak Tobie najwygodniej i czy kase potrzebujesz wcześniej

Edited by b.dawid