Skocz do zawartości

Gozdawa Pale Ale


marki36

Rekomendowane odpowiedzi

Pięć dni po zabutelkowaniu, przetrzymaniu w temp. warzenia ( pokojowej ) widać poprawę klarowności :) robi się już miło klarowne, choć zauważyłem że w porównaniu z brew-kitami Coopers , w buteleczkach na dnie jest o wiele więcej osadu drożdżowego :) Dziś dostałem na degustację od kolegi Gozdawę Altbier, " leżakowaną " już ok 2 miesiące i o dziwo mętna jakaś, choć stoi już nieruszana od 8.00 rano, początkowo wziąłem to za mętne z powodu transportu, ale chyba już taki urok tej Gozdawy... W planach dopóki nie nabędę sprzętu, czyli garnka, jeszcze pokuszę się o Koźlaka z Gozdawy :) Kolega mikun87 zachwala, czemu by nie spróbować :)

Edytowane przez marki36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja robiłem amber ale z gozdawy. Rozlane miesiąc temu, zawartość butelek nadal jest mętna i opaść nie chce. Dam im jeszcze 2 miesiące.

 

Smak jakoś nie porywa.

 

Po fermentacji wyczuwalny był metaliczny posmak.

 

Do zamknięcia puszek typu "kocia karma" tez mam swoje zastrzeżenia. Przy mocniejszym stuknięciu o coś puszką łatwo o uszkodzenie i rozszczelnienie puszki. Wolę te otwierane otwieraczem do konserw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No ja zrobiłem kilka puszek różnych producentów i niestety chciałem coś krajowego i jak mi stout na 20L brązowy wyszedł to jednak zostanę przy Coopersach są parę złotych droższe ale tak czy tak mam 40 piw więc wole z przyjemnością wypić te 40. Poza tym coś z klarowaniem Gozdawy jest nie teges

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.