Skocz do zawartości

Gozdawa Pale Ale


marki36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Własnie wczoraj zlałem moją dopiero 4 warkę - Gozdawa Pale Ale.

Troszkę niepokoi mnie jej metny wygląd...

W sumie do brewkitu użyłem zamiast cukru glukozy z ekstraktem 50/50% a do refermentacji tylko glukozy.

Po zadrożdżeniu brzeczki start fermentacji ruszył po ok 6-12h i trwał intensywnie 24h i 12h już delikatniej. Początkowe °Blg wynosiło 22 , po zakonczeniu fermentacji, tj. po 7 dniach 1 °Blg, więc uznałem za zakończoną i zlałem do butelek.

Po 24h w temp pokojowej nadal mętne, w smaku było ok, nawet przyjemne.

Moje pytanie czy to, w co mocno wierze , się wyklaruje z czasem, czy jednak taki urok tego piwa, czy moze coś źle poszło... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za kit ? że uzyskałeś 22 blg i co to za drożdże, że zeszły z 22 do 1 ?

 

Drożdże dołączone do puszki " Gozdawa Pale Ale", nie pamietam nazwy, cukromierz z biowinu do Piwa i wina pokazał takie wskazania, więc nie wiem jak to działa, ale tak wyszło... Po 5 dniach pokazywał jeszcze 5 °Blg, dzień przed zlaniem, już na granicy 1-2 °Blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde twoje piwo po 24h od butelkowania była już klarowne?

 

nie chodzi mi o to że ma być już klarowne, ale tutaj wydaje mi się że jest b. metne, ale poczekam, jestem z ludzi cierpliwych więc dam radę, a że napisałem, to tylko z czystej ciekawości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wchodziło w skład tego zestawu? bo jakoś nie mogę uwierzyć w te 22blg

 

Brew - kit Gozdawa Pale Ale:

- ekstrakt słodowy i ekstrakt chmielowy - 1.7kg

- drożdże górna fermentacji - 7g dołączone do puszki oraz zamiast cukru - Polepszacz Gozdawa - Ekstrakt 50% / Glukoza 50% i to wszystko...

Może zamiast polepszacza trzeba było zwykłą glukozę zadać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile litrów tego piwa zrobiłeś bo jeśli ok 20 to początkowo w nim powinno być ponad 4 kg cukrów, a niby skąd?

Wyszło dokładnie 23 litry.... Dwa razy sprawdzałem cukromierzem czy tyle jest, kontrola cukromierza czy poprawnie pokazuje w wodzie i tyle wyszło... na skali wykazało zacukrzenie takie jak dla wina :)

Edytowane przez marki36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w/g BS2 to miałeś 11blg :D coś cię oszukało "szkiełko lub oko". Fizyki/chemii nie oszukasz

 

to ten cukromierz : post-8202-0-31339400-1392301846_thumb.jpg i skala na nim... poprzednie warki robiłem, pokazywało ok 11, zgadzam się z tym, a tym razem nie...

Pokazało na granicy żółtego i czerwonego, co dało ok 22...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze opcja, że źle rozmieszałeś i do pomiaru wziąłeś trochę "gęściejsze" wtedy 22 BLG jest możliwe ale ja na Twoim miejscu zrobiłbym roztwór porównawczy z 22g cukru i 78g wody i zobacz co Ci pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, poczekamy , zobaczymy co będzie z moim Pale Ale ;) a przy następnym nastawie przypilnuję dokładnie pomiarów :)

A może ktoś jeszcze robił jakieś dobre piwko z Gozdawy ?? Coś polecacie ??

Narazie etap brewkitów, ale chętka na warzenie od podstaw coraz większa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie ma co płakać bo w przypadku warek z brewktów pomiary gęstości są tylko kontrolą (wszystko można policzyć).

W przypadku warek z zacieraniem jednak pomiary są dość istotne i trzeba to mieć opanowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, poczekamy , zobaczymy co będzie z moim Pale Ale ;) a przy następnym nastawie przypilnuję dokładnie pomiarów :)

A może ktoś jeszcze robił jakieś dobre piwko z Gozdawy ?? Coś polecacie ??

Narazie etap brewkitów, ale chętka na warzenie od podstaw coraz większa :)

Koźlak jest rewelacyjny (tylko koniecznie zrobić mniej niż 23l), pszeniczne też jest bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura mierzonej brzeczki też ma znaczenie. Ja zacząłem od razu od zacierania dlaczego? ano przyrównałem sobie piwo z brewkitu do zacieranego jak sok z syropu do soku wyciskanego z pomarańczy - niby to samo a jednak smakuje inaczej. Podejrzewam, że brewkity są wzmacniane cukrem w jakimś stopniu. Do czego zmierzam... zacieranie nie jest tak trudne jak go malują na pewno dasz radę olej te syropy i wyciskaj z pomarańczy :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.