Skocz do zawartości

Ile drożdży potrzebuję do fermentacji Porteru Bałtyckiego 22Blg?


marcin3991

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce zakładać nowego wątku dla jednego prostego pytania, dlatego zapytam tutaj:

Z okazji dobrych temperatur w piwnicy mamy zamiar uwarzyć portera 22 na drożdżach w34/70 albo s-23, i mam pytanie, czy jedna saszetka ruszy w 20 litrach tak stężonej brzeczki?

 

 

 

 

[Dori] Temat wydzielony z Ostrego Dyżuru.

Edytowane przez dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitupitu

Naprawde uważacie, koledzy, że jedna saszetka "sucharów" to odpowiednie drożdże do 20l portera bałtyckiego?

 

Przecierz to proszenie sie o kłopoty :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitupitu

Zawsze "odpalą" , pół saszetki wystartuje, ćwierć też wystartuje ale jak odfermentują to już inna bajka.

Edytowane przez fidoangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitupitu

2 saszetki to już koszt porównywalny do wyeastów, więc albo jedna saszetka suchych albo płynne.

 

A czemu myślisz, że saszetka płynnych jest lepsza od dwóch suchych? Jestes w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 saszetki to już koszt porównywalny do wyeastów, więc albo jedna saszetka suchych albo płynne.

Ale z 1 saszetki trzeba zrobić starter dwuetapowo. W jednym kroku potrzeba 2 saszetek a starter ma 5 litrów.

Edytowane przez JacekKocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie paczki też dadzą rade ale nie startuj w zbyt niskiej temperaturze. 14-15°C powinno być OK. Gdy fermentacja ruszy możesz powoli zacząć schładzać do temperatur lagerowych. Znaczniej lepiej użyć gęstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze "odpalą" , pół saszetki wystartuje, ćwierć też wystartuje ale jak odfermentują to już inna bajka.

No to muszę Cię uspokoić jak odfermentują. Wg mojej analizy GC, pomiaru alkoholu i ekstraktów, w przypadku zarówno jednej jak i dwóch saszetek, produkty końcowe właściwie się nie różnią, a już bankowo nie jeśli chodzi o piwowarstwo domowe. Oczywiście fermentacja z użyciem 2 paczek kończy się szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitupitu

Saflagery nigdy mnie nie zawiodły. Porter bałtycki warzyłem 5 razy jak do tej pory. Wszystko odpalało od jednej saszetki.

Zawsze "odpalą" , pół saszetki wystartuje, ćwierć też wystartuje ale jak odfermentują to już inna bajka.

 

Prawda, że przeczytałeś tylko już zapomniałeś bo to dawno bylo?!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę Cię uspokoić jak odfermentują. Wg mojej analizy GC, pomiaru alkoholu i ekstraktów, w przypadku zarówno jednej jak i dwóch saszetek, produkty końcowe właściwie się nie różnią, a już bankowo nie jeśli chodzi o piwowarstwo domowe. Oczywiście fermentacja z użyciem 2 paczek kończy się szybciej.

co to za skrót GC? puściłeś to piwo na chromatograf gazowy? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.