Skocz do zawartości

Białostockie pojedynki piwowarskie


pan_czarny

Rekomendowane odpowiedzi

Po owocnym spotkaniu degustacyjnym i dyskusji na facebooku, przechodzimy do następnej fazy. Białystok też ma swoją scenę piwowarską i zaczynamy działalność z przytupem: cyklem pojedynków lokalnych piwowarów, pomysł zapoczątkowany przez kolegów z Pomorza - mam nadzieję, że się nie obrażą ;).

 

Do rzeczy. W zaprzyjaźnionych lokalach (prace trwają, pewnie będzie to więcej niż jeden) będziemy się co jakiś czas spotykać i próbować piw w określonych stylach, uwarzonych przez uczestników rywalizacji. Na razie zaczynamy od zapisów, potem będzie wybór styli i dat, na końcu rozlosujemy pary.

 

W tej chwil na facebooku mamy 12 chętnych. Kto z forumowiczów wchodzi? Nie trzeba być wymiataczem, nie trzeba mieć wygranych konkursów, wystarczy chęć do nauki i konstruktywne podejście do warzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można bliższe informacje jak to ma wyglądać? Przy losowaniu stylu mogę od razu poczuć się przegrany, jeżeli trafią się jakieś dolniaki. Mam wrunki tylko do górnej fermentacji i na chwilę obecną nic na to nie poradzę. Z chęcią powalczyłbym w stylu który po prostu jestem w stanie uwarzyć, a tu widzę różnie może się trafić jeżeli ma być losowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niefacebookowych oto co proponuje Czesław:

 

Podam moją propozycję rozegrania bitwy.

 

Ja bym w ustawianie stylów zaczął od końca. Jeżeli będzie minimum 16 osób, wychodzi cztery rundy zmagań. Jeżeli będzie więcej, to zawsze możemy w którymś momencie dać trzech piwowarów do jednej bitwy i nie zwiększamy dalej liczby rund.

 

Lagerów nie bierzemy pod uwagę.

 

Runda finałowa, czyli najmocniejsze i najbogatsze style:

- Russian Imperial Stout

- Imperial India Pale Ale

- Barley Wine / Wee Heavy

- Quadrupel

 

Półfinały, piwa średnio mocne:

- IPA / Black IPA

- Foreign Extra Stout

- Robust Porter

- Dubbel

- Tripel

- Weizenbock

 

Ćwierćfinały - piwa standardowe, ale nieco trudniejsze do uwarzenia.

- Weizen / Dunkelweizen

- Saison

- American Brown Ale

- Milk Stout / Oatmeal Stout

- Grodziskie

 

Pierwsza runda: piwa standardowe, na rozgrzewkę

- American Pale Ale

- Bitter

- American Wheat

- Dry Stout

- Belgijskie Pale Ale

 

Ewentualnie, gdyby było zainteresowanie uwarzeniem konkretnych stylów, można by poprzesuwać niektóre z nich.

 

Proponowałbym, aby w jednej rundzie (oprócz finału) piwowarzy prezentowali więcej niż jeden styl piwa. Czyli np w pierwszej rundzie czterech uwarzyłoby Dry Stouta, czterech APA, czterech BPA, czterech Bittera. Wyszłyby z tego po dwie bitwy w jednym stylu i zmiana stylu.

 

W mojej opinii byłoby to o tyle ciekawsze, że miesiącami byśmy nie prezentowali jednego stylu. Nawet fajny styl w końcu się znudzi, a w dodatku przy okazji można by połączyć Bitwę z jakąś prezentacją i degustacją danego stylu.

 

Fajnie by było, żeby style były możliwie różnorodne, i ciemne i jasne, i belgijskie i angielskie, itd. Czyli jeżeli na finał bierzemy RISa, to w półfinale nie bierzemy FESa, a np. Dubbla, czy IPA. I odwrotnie.

 

No i zastanówcie się, piwowarzy, czy w wyborze stylów, uwzględniamy kategorie z konkursów, np z Żywca, żeby ewentualnie wysłać.

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z pewną taką dozą nieśmiałości, możecie mnie zapisać. Lista styli bardzo ciekawa. Nie mam super warunków, ale nie robi mi różnicy czy dolna czy górna fermentacja - będzie ciekawiej. Prosiłbym tylko aby na forum pojawiały się wszystkie informacje, gdyż nie posiadam konta na FB. }:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1689884_287735934707975_946985383_n.jpg

 

Nasza propozycja rozegrania "Bitwy"

 

 

W pierwszej rundzie walczyłoby po 3-4 piwowarów (w zależności ilu by się zgłosiło) i z każdej bitwy awansowałoby po dwóch. Czerwonymi strzałkami pokazane jest miejsce awansu z drugiego miejsca. Od drugiej rundy (od ćwierćfinału) w każdej bitwie walczyłoby po dwóch piwowarów, awansowałby jeden.

 

O przyporządkowaniu do pierwszej bitwy decydować będzie losowanie, chyba że ktoś z Was już ma piwo w danym stylu i chciałby je wystawić, nie chcąc warzyć drugi raz. O takiej sytuacji razie proszę nas informować.

 

Ze względu na szybkość dojrzewania piw, na pierwszą bitwę proponowałbym styl: American Wheat, na drugą American Pale Ale, na trzecią Bitter, na czwartą Dry Stout.

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień planuję warzyć wita, ale do tego trzeba przejść pierwszą rundę... na upartego mam materiał na dry stouta bo ten co mam w butelkach to ani owsiany ani dry :/

A od wylosowania do pierwszej rundy ile jest czasu? Za tydzień mam wolny garaż i kuchnię ale mam zarezerwowany ten termin na wita(planuję 40l podzielić na dwa fermentory zaszczepione różnymi drożdżami) a późniejszy termin będę miał najwcześniej dwa tygodnie później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerw nie ma sensu robić, bo i tak impreza się rozciągnie na cały rok.

Rozpiskę kolejności bitew wkrótce wrzucimy.

Wydaje mi się, że przynajmniej w niektórych sytuacjach piwowarzy będą musieli uwierzyć we własne siły i jakość swoich piw, i uwarzyć od razu piwo na następną rundę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, panowie, prawie wszystko juz mamy ustalone, ostatnie dogadywanie jest w trakcie, co nie przeszkadza w zrobieniu zapisow. Prosze o wyslanie do mnie PMki przez kazdego, kto chcialby wziac udzial w białostockich pojedynkach piwowarskich. Zaczynamy na poczatku kwietnia, kolejne rundy beda co miesiac. Rozpiske widzieliscie, w pierwszej rundzie na 1 termin przypada 4 piwowarow.

 

Poniewaz ja tez biore udzial, losowanie przeprowadzi Czesław ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.