Skocz do zawartości

Piwo weselne


Pafio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znajomy poprosił mnie o uwarzenie 2 warek na swoje wesele, a właściwie na poprawiny. Wesele odbędzie się w sierpniu więc najlepiej coś lekkiego , gaszącego pragnienie jak i poweselnego kaca. Jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grodziskie

 

No no, patrz, żeby posmakowało =D

 

Zrób American Wheat, względnie typowego weizena (bardzo dobre na kaca) lub jakiegoś Bitera lekkiego to tak na szybko moje sugestie

 

 

 

to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jakiegoś pilsa, albo lekką czeską 10tkę-11tkę.

A jako drugie schwarzbiera lub tmave.

Taką kombinację przerobiłem już na trzech weselach znajomych. :)

Coś mi się kojarzy że już był podobny wątek...

Znalazłem: http://www.piwo.org/topic/2368-piwo-na-wesele/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku miałem podobny problem warząc piwa na trzy wesela, najlepiej na weselu poszła american amber ale . Jako piwo weselne robiłem także pszeniczne, Irish Red Ale, wspomniane AAA, oraz Witbiera, jednak AAA wygrało. W ciągu wesela zeszło 60l :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś umiarkowanie chmielonego. Wit lub grodziskie to jednak słaby wybór na wesele, gdzie goście często piją dla animuszu. Ja na Twoim miejscu zrobił bym single hop pale ale na jednej odmianie amerykańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wswzystkim postawie na pewniaki które smakowały na weselach na których byliście, po południu się zastanowie ostatecznie. A co myślicie o pomyśle: 4 zboża - po 1 warce pszeniczniaka, żyta, owsa i jęczmienia? Tak aby pokazać gawiedzi że piwo to nie tylko polski pils :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam , że musi być to coś łatwego ( nie RIS :) ) dla odbiorcy . Coś co nie zszokuje go po codziennym piciu koncerniaków , ale pokaże , że są inny piwa niby podobne a jakże inne . Ja głosowałbym na American Pale Ale lub jak leszcz na AAA .

Edytowane przez Quentin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podbijam powyższe rady, AAA/Pale Ale + American wheat/Weizen. Masz dwa różne piwka, o wyraźniej goryczce i przyjemnych aromacie chmielu oraz niskiej goryczce o wysokiej rześkości ale również aromatyczne, oba mocno pijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pragnę się wytłumaczyć pisząc "polski pils" miałem na myśli to że na pierwszych piwach które widziałem w życiu (pewnie były to perły, które mój tato namiętnie pijał) był zawsze napis pils i jak pomyślę o polskim piwie to zawsze ten znaczek mam przed oczami :)

I druga sprawa kiedy warzyć to piwo skoro wesele ok. 10 sierpnia, po zabutelkowaniu przyszły żonkoś zabiera ode mnie piwka i będzie trzymał je w piwniczce przydomowej na wsi.

Wybór padł na Dr.Rudi Amber Ale , co do drugiego to jeszcze zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak uwarzył AAA żeby w dzień wesela było gdzieś 3-5 tygodni po butelkowaniu, czyli jakieś 6-8 tygodni przed weselem, czyli gdzieś pod koniec czerwca, czyli pewnie w okresie największych upałów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.