Skocz do zawartości

Browar Sokół - American Pale Ale


Bogi

Rekomendowane odpowiedzi

Był gushing, ale dało się uratować.

 

Barwa lekko mętna, ale raczej złotawo-miedziana, bardzo ładna czapa piany, opadając oblepia szkło. Wizualnie wszystko na plus.

 

Aromat-nuta górna mocno żywiczna, oleista i słodka, nuta dolna-bardziej cytrusowo-sokowa

 

Smak: dużo bardziej pilajne niż AGA, zrównoważone, goryczka idealna-chmiele bardzo ładnie zintegrowane żaden nie wychodzi przed szereg, żywica głównie na finiszu, ale to i krótko. Dużo lepsze od ikony Sierra Nevada. Piwo przyjazne, w aromacie tylko hamerykańskie, wypiłem z przyjemnością, szału nie ma, ale od takiego stylu należy wymagać przede wszystkim pijalności, a ta jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za recenzję :okey:

Dużo lepsze od ikony Sierra Nevada
:D się zaczerwieniłem choć nie piłem. Co do AGA już dawno wypita ale moje odczucia były nieco bardziej pozytywne.

APA to moja druga warka w tym stylu i zdecydowanie najlepsza więc nie pozostaje nic innego jak szlifować kunszt.

Edytowane przez ..::maniek::..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

warka #40 APA

 

Barwa: bursztynowa, piwo klarowne

 

Piana: średnio i drobnopęcherzykowa, czapka ok 2cm utrzymuje się do końca, oblepia szkło,

 

Aromat: słodkie dojrzałe owoce, nadal wyczuwalny pomimo daty produkcji,

 

Smak: słodowość podparta niską, niezalegającą goryczką , bardzo pijalne, wysycenie średnie do wysokiego

 

Ogólne wrażenia: spoglądam na butelkę rozlew ponad pół roku temu, a jednak czuć chmiel amerykański. Kolejne ciekawe doświadczenie dla nowicjusza. Bez problemu można wyczuć słodkie owoce. Wypiłem momentalnie. Dziękuję za piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.