Skocz do zawartości

WES - kapsle - ble!


Rekomendowane odpowiedzi

Mi też się wydaje że albo lipna kapslownica albo nieumiejętność kapslującego. Używałem kapsli i miękkich i twardych i jeszcze nigdy nie miałem nieszczelnej butelki, a na forum słyszało się i to i tamto. Także ja miałbym dystans do tego co napisał kolega AGR. W końcu co ma być nieszczelnego w kapslu - kawałek blaszki i gumki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej korzystalem z tej samej kapslownicy i kapslowalem nie raz cydr kapslami z biowinu i wszytsko bylo ladnie ;)

 

oczywiscie nie wykluczone ze kapsle z WES zachowuja sie tak tylko z greta :P

Edytowane przez AGR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kapsle z WESu i kapslownicę z WESu i zakapslowana na próbę cola (w pseudohistorycznych butelkach Coca Cola) trzymała szczelnie. Mam nadzieję, że piwo co je będę za tydzień niecały butelkował też będzie OK. Może trafiła się po prostu walnięta partia? Oby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony moim zdaniem nie jest łatwo samemu to zepsuć jak kapslownica i kapsle dobre

Nie trzeba jej psuć, wystarczy kupić taką.
..., ale jesli korzystasz z Grety i standardowych butelek (lech, zubr ... ) ...
Moja Greta od nowości nie "łykała" takich butelek, radziła sobie tylko z tymi które mają wyższy kołnierz pod kapslem (NRW itp.) Inna zamykała wszystko jak leci ale tylko do piątej czy szóstej warki, później jak wyżej.

Dobra kapslownica zamyka każdą flaszkę, niezależnie od rodzaju kapsli.

Edytowane przez prusak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eterna to zdecydowanie najlepsza możliwa ręczna kapslownica... przeszło 40 warek zabutelkowanych i działa jak złoto :) Warto ją jednak regularnie przesmarowywać :)

 

Jedyne butelki, których nie łyka, to te z manufaktury piwnej, dokładnie trafiłem na takie z etykietą Altbiera. Dostałem ich skrzynkę - nie zakapslowało żadnej. Mają wyjątkowo krótki i cienki kołnierz, kapslownica przez niego przechodzi i nie dociska kapsla. Z kolei nowa Greta urwała im szyjkę :D

 

Butelki łatwo rozpoznać, ich oznaczenie zaczyna się od 52.0. Ważne, że to jest na początku oznaczenia, bo jeśli jest np tak: 500 ml 52.0 to już jest ok - kapsluje bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eterna to zdecydowanie najlepsza możliwa ręczna kapslownica... przeszło 40 warek zabutelkowanych i działa jak złoto :) Warto ją jednak regularnie przesmarowywać :)

 

Jedyne butelki, których nie łyka, to te z manufaktury piwnej, dokładnie trafiłem na takie z etykietą Altbiera. Dostałem ich skrzynkę - nie zakapslowało żadnej. Mają wyjątkowo krótki i cienki kołnierz, kapslownica przez niego przechodzi i nie dociska kapsla. Z kolei nowa Greta urwała im szyjkę :D

 

Butelki łatwo rozpoznać, ich oznaczenie zaczyna się od 52.0. Ważne, że to jest na początku oznaczenia, bo jeśli jest np tak: 500 ml 52.0 to już jest ok - kapsluje bez problemu :)

Dlatego właśnie lepiej używać stołowych - Grifo zakapsluje Ci nawet słoik po ogórkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.