Skocz do zawartości

Czy kociołek myśliwski się nada? I ew da radę na kuchenkę?


Mołot

Rekomendowane odpowiedzi

Wypatrzyłem coś takiego: http://allegro.pl/garnek-kociolek-mysliwski-22l-kociol-domotti-81676-i3928748579.html

 

81674a.JPG

 

22 litry za 55+15 = 70zł czyli cena zdaje się niezła. O niebo lepsza od dostępnych aktualnie garnków za 300 itp. Pytanie tylko czy myślicie, że się nada? Mam na myśli zarówno chmielenie, jak i zacieranie, bo za samodzielne zacieranie też chciałbym się kiedyś zabrać, a nie ukrywam, że płacenie kilku stów za było nie było przerośnięte wiadro jakoś mnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypatrzyłem coś takiego: http://allegro.pl/ga...3928748579.html

 

22 litry za 55+15 = 70zł czyli cena zdaje się niezła. O niebo lepsza od dostępnych aktualnie garnków za 300 itp. Pytanie tylko czy myślicie, że się nada? Mam na myśli zarówno chmielenie, jak i zacieranie, bo za samodzielne zacieranie też chciałbym się kiedyś zabrać, a nie ukrywam, że płacenie kilku stów za było nie było przerośnięte wiadro jakoś mnie nie przekonuje.

Masz punkt za upór :) tylko nie wiem czemu kombinujesz pod górkę :) do zacierania i filtracji wystarczy najtańsza lodówka turystyczna lub jak już wspomniałem w innym wątku wiadro tylko dobrze zaizolowane, a do chmielenia ten gar obsłuży moim zdaniem max 18l(a i to nie wiem czy nie wychlapie) a po chmieleniu zostanie Ci z tych 18 - 16l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to chcesz ogrzewać? mogę zgadywać ale wydaje mi się że dno nie jest płaskie...

 

Wydaje mi się, że jest. A jak nie, to grzałka 2kW z atestem do spożywki kosztuje mniej niż 50zł. 6kW poniżej stówy. Większa moc niż garnki typu Lidl, a wytwórca grzałek ma pracownię niemal po sąsiedzku.

 

Za tą cenę zapoluj na garnek z nierdzewki w markecie np Auchan, ja zapłaciłem za swój ~83zł

Poluję poluję, ale niżej 200 nic nie widzę, w tym sęk :|

 

Masz punkt za upór :) tylko nie wiem czemu kombinujesz pod górkę :) do zacierania i filtracji wystarczy najtańsza lodówka turystyczna lub jak już wspomniałem w innym wątku wiadro tylko dobrze zaizolowane, a do chmielenia ten gar obsłuży moim zdaniem max 18l(a i to nie wiem czy nie wychlapie) a po chmieleniu zostanie Ci z tych 18 - 16l?

Uporu nigdy mi nie brakowało. Natomiast wiadra za 200-300 zł nie kupię, no way. A tańszych z nierdzewki bądź emalii nigdzie znaleźć nie mogę w żadnym w miarę sensownym rozmiarze. O miedzi czy mosiądzu nawet nie mówiąc. Plastik, ewentualnie ocynk to tak, ale to nijak mnie nie urządza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między 140 a 55zł różnica jest raczej istotna. Gdyby gdzieś pojawiły się garnki w cenie, o jakiej Mateusz K wspomina, to bym się nie zastanawiał. Natomiast prawie stówa za nieco więcej blachy i płaskie dno? Gdy mamy "zeznania świadków" jak wyżej, że mogłoby być o prawie połowę taniej?.. Wygląda to jakby producenci zwietrzyli klimat na takie sprawy i sztucznie windowali ceny, żeby zarobić na hobbystach.

Edytowane przez Mołot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między 140 a 55zł różnica jest raczej istotna. Gdyby gdzieś pojawiły się garnki w cenie, o jakiej Mateusz K wspomina, to bym się nie zastanawiał. Natomiast prawie stówa za nieco więcej blachy i płaskie dno? Gdy mamy "zeznania świadków" jak wyżej, że mogłoby być o prawie połowę taniej?..

Weź pod uwagę, że za jakiś czas możesz chcieć zwiększyć wybicie i co wtedy? Kolejna inwestycja w nowy garnek? Ja sam używam 40 czy tam 50l emalii, a robię warki po 20l, gdzie cały czas myślę o zwiększeniu wybicia przynajmniej do 30l, bo 20 to zdecydowanie za mało ponieważ piwo rozchodzi się w tempie ekspresowym.

Edytowane przez Cichus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między 140 a 55zł różnica jest raczej istotna.

To ja Ci powiem że jeśli zaczniesz zacierać to za 55pln będziesz miał tak związane ręce że albo zaczniesz szukać drugiego garnka(i wyjdzie 140+55) albo skończysz na warkach "jednoskrzynkowych" co w dłuższej perspektywie okaże się irytujące ponieważ czasu trzeba poświęcić prawie tyle samo, energii nie wiele więcej a skrzynka w sezonie może okazać się kroplą.

 

EDIT: właśnie w "ciekawe aukcje" kolega dodał informację o kociołkach elektrycznych - cierpliwości i szukać... szukać...

Edytowane przez b.dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że za jakiś czas możesz chcieć zwiększyć wybicie i co wtedy?

jeśli zaczniesz zacierać to

 

I tu mamy klasyczny przykład tego, co dzieje się w każdym hobby. Starzy wyjadacze uważają, że każdy nowy powinien od razu zainwestować w akcesoria na przyszłość, a nowi oczywiście jeszcze tego nie czują. i wielu nie poczuje, bo nie będzie chciało wydawać kupy pieniędzy na coś, co być może ich nie wkręci. Albo, co gorsza, wyda, zniechęci się zanim zacznie uzyskiwać dobre efekty, i zacznie zniechęcać innych opowieściami jakie to drogie i niedobre.

 

Scenariusz jest taki sam w paintballu (od razu kup marker, w sumie wyjdzie taniej niż wypożyczać!), narciarstwie (dobre własne narty to podstawa, kiedyś i tak zechcesz me mieć!), modelarstwie (weź, te narzędzia ci się od razu zużyją, już lepiej od razu kup te 10 razy droższe, jak się wciągniesz to i tak będą ci potrzebne!) - w zasadzie we wszystkim. I niestety, ale takie podejście, nie bezpodstawne w żadnym razie, tworzy jednak solidną "barierę wejścia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz porady czy utwierdzenia cię w twoim wyborze?

Porady i odpowiedzi, ale na to pytanie które zadałem. Konkrety typu "5 kilo słodu podstawowego + 15 litrów wody = max" albo "w sklepie takim a takim pojawiają się większe gary za podobną kwotę" jak najbardziej są użyteczne, zalecenia typu "wydaj więcej kasy, niż chcesz" już mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporu nigdy mi nie brakowało. Natomiast wiadra za 200-300 zł nie kupię, no way. A tańszych z nierdzewki bądź emalii nigdzie znaleźć nie mogę w żadnym w miarę sensownym rozmiarze.

A jaki to jest sensowny rozmiar? W dziale Giełda wystawiłem gar z emalii 26l w bardzo dobrym stanie, warzyłem na nim warki 21l

Moim zdaniem na jakiś czas spokojnie wystarczy, jak będzie mało i kupisz większy, to zawsze można sprzedać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale Giełda wystawiłem gar z emalii 26l w bardzo dobrym stanie,

Czy ja nie pisałem do Ciebie PW na ten temat, jakoś tak dziś? Bo dopiero dziś go tam zobaczyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wszystkod...1501-36-elo-pol

31 L - mam go i jestem bardzo zadowolony.

Cena 100 zl - przykrywka ~10 zl dostawa ~20 = ~130 zl

 

 

 

 

(...) 20 to zdecydowanie za mało ponieważ piwo rozchodzi się w tempie ekspresowym.

Dokladnie :)

Ja przy garnku 31L przestawilem sie z 20L na 22-25L. Czesto nie udaje mi sie idealnie obliczyc rozmiaru warki a chce poki co pilnowac procent ekstraktu. Wiec z planowanych 25L, wychodzi np 22L :(

Edytowane przez ZZZabioreCiButy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.