Skocz do zawartości

Kuchenny Bronx #56 Belgian Pale Ale


Raczek

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląd: Jasno miedziane, nieklarowne 3pkt

Piana : jasna, drobno i średnio pęcherzykowa ładnie oblepiająca szkło lecz troszkę żebyt szybko opadająca 4pkt

Aromat: Tutaj dużo się dzieję. Po przelaniu do szkła czuć chmiel ale taki zielony chmiel trochę trawiasty troszkę żywiczny, natomiast po ogrzaniu i zamieszaniu dochodzą nuty mango wraz z lekką cytrusowością bardzo przyjemny aromat chociaż lekki karton też można wyczuć. 4pkt.

Smak: W smaku wytrawne, mocno fenolowe nie wiem dlaczego ale kojarzy mi się trochę z mieszanką koźlaka pszenicznego i saisona na amerykańskich chmielach. To piwo nie jest złe lecz troszeczkę jakby za wytrawne, a może takie musi być ?? Oceniam wg. moich kubków smakowych i czegoś mi brakuje 4pkt

Ocena ogólna: 3,75uza4egyz.jpg

 

Ogólnie: Piwo bardzo podobne do mojego Belgian IPA też bardzo wytrawne ale na pewno lepsze od mojego wysycenia średnie w kierunku niskiego (czyli takie jak lubię) bogaty aromat od zapachów ziemisto - żywicznych poprzez typowe cytrusowo owocowe aromaty, jednak czegoś mi brakuje.... Piwo jak najbardziej poprawne bez wad jednak nie przemawia do mnie tan styl. Tak czy siak gratuluję bo to drugie piwo które piję od ciebie i poziom twoich piw jest naprawdę dobry.....

 

Edytowane przez Raczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za opis! Piwo jest bardzo wytrawne, bo próbowałem je pierwszy raz zrobić na Mangrove Jack's Belgian Ale, a one mają opinie strasznych żarłoków i zjechały mi to piwo strasznie głęboko ( bodajże 1 Blg) pomimo zacierania "na słodko".

Cieszę się, że smakowały Ci moje piwa, bo jakby nie patrzeć lęk był :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za opis! Piwo jest bardzo wytrawne, bo próbowałem je pierwszy raz zrobić na Mangrove Jack's Belgian Ale, a one mają opinie strasznych żarłoków i zjechały mi to piwo strasznie głęboko ( bodajże 1 Blg) pomimo zacierania "na słodko".

Cieszę się, że smakowały Ci moje piwa, bo jakby nie patrzeć lęk był :-)

Pozdrawiam

To już wiem skąd podobienstwo w naszych piwach te same drożdże, u mnie zjechały do 1BLG i po 2-3 tygodniach smakowało to piwo jak szampan. Z czasem jest lepiej ale te drożdże chyba nie są dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.