Skocz do zawartości

Wyższa temperatura w środku fermentora


Mołot

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w pokoju z fermentorem 18°C, w porywach do 16°C, a termometr na fermentorze pokazuje 22°C. Na pusto i z wodą w środku pokazywał tyle samo, co pokojowy, więc to raczej nie przekłamanie.

 

Detale warzenia tu: http://www.piwo.org/...ia/#entry258621

 

W skrócie: Wyeast 3522 Belgian Ardennes, ekstrakt 22°Blg, grzeją się. Panikować, czy jeszcze nie?

Edytowane przez Mołot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentacja burzliwa zawsze podnosi temperaturę.

Tyle to wiem, ale żeby o jakieś 5 stopni? I to przy powierzchni? Aż boję się pomyśleć ile jest w środku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termometr może się mylić

Może, ale te dwa są ze sobą zgodne, więc różnica jest w maire wiarygodna. Oczywiście przy okazji sprawdzę je z termoparą.

 

Nic dziwnego. A jeszcze do tego Ardeny intensywnie fermentują.

Dzięki, uspokoiłeś mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w pokoju z fermentorem 18°C, w porywach do 16°C, a termometr na fermentorze pokazuje 22°C. Na pusto i z wodą w środku pokazywał tyle samo, co pokojowy, więc to raczej nie przekłamanie.

A'propos..

od jakiegoś czasu fermentuję w lodówce z kontrolą temperatury. Ponieważ temp. fermentacji jak w powyższym jest zawsze inna (wyższa) od temp otoczenia gdzie najlepiej umieścic sondę termostatu:

A luzem w lodówce? pomiar temp otoczenia fermentora

B sonda zamocowana na zewnetrznej ścianie fermentora? przyklejona taśmą samoprzylepną z kawałkiem izolacji

Nie biorę pod uwagę umieszczania sondy w fermentującej brzeczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to pisałem w ostrym dyżurze bo trochę spanikowałem, a tak ogólnie to temat temperatur nie jest chyba taki pilny. Czy jakiś uprzejmy moderator mógłby wydzielić ten wątek, coby w ostrym dalej nie śmiecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A luzem w lodówce? pomiar temp otoczenia fermentora

B sonda zamocowana na zewnetrznej ścianie fermentora? przyklejona taśmą samoprzylepną z kawałkiem izolacji

 

Podłączam się do pytania, bo mam analogiczną zagwozdkę z moim styropianowym pudłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego chyba lepiej przykleić do fermentora i zaizolować. Kilka warek fermentowałem z sondą w brzeczce i z zawieszonym zwykłym termometrze w komorze jednocześnie. Wyniki rozbiegają się znacznie, w zależności od etapu, rodzaju i intensywności fermentacjii. Ogólnie podczas burzliwej fermentacjii wewnątrz wiadra potrafi być nawet o 3-5°C więcej. Podczas cichej czy lagerowania ta różnica się zmniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem spokojny, mają 22 do 26, to mają, nie będę z nimi walczył :)

 

Co do sondy termostatu, to wydaje mi się, że sonda od wierzchu fermentora, zaizolowana, miałaby największy sens. Ile w środku sobie zrobią tyle zrobią, byle na powierzchni nie przypalić ani nie zamrozić? Skoro nie mieszamy, to próba schłodzenia wnętrza poprzez chłodzenie od wierzchu mogłaby w wykonaniu bezmyślnego automatu doprowadzić do przechłodzenia tegoż wierzchu, jeśli ktoś ma za mocną chłodziarkę. Ale może to tylko moja paranoja? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoja.

To, że jestem paranoikiem, to jeszcze nie jest żaden dowód że oni NIE próbują mnie dorwać! Aczkolwiek tamten wpis o chłodzeniu był odpowiedzią dla alealex oraz Lary - w innej dziedzinie co prawda, ale się nauczyłem że grzanie i chłodzenie od zewnątrz a mierzenie w środku to czasem ryzykowny pomysł. A do lagerów bez chłodzenia to chyba kiepsko? Edytowane przez Mołot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nadal jestem przy tym, żeby sondę przykleić do ściany fermentora i zaizolować a chłodzić od góry. Jestem w trakcie wykonywania styropianowej pokrywy z czterema wentylatorami podpiętymi pod termostat. Takie rozwiązanie chyba najbardziej mnie satysfakcjonuje (no chyba że dorwę tanio lodówkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem chłodzić całą komorę samymi wiatrakami. Podobny system mam w lodówce turytycznej - w pokrywiec jest wentylator, który po podłączeniu do gniazdka samochodowego obniża temperaturę w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w takich lodówkach nie stosuje się ogniw peltiera przypadkiem? Samym wentylatorem to jak chcesz chłodzić?

 

Z tego co zauważyłem w lodówce, to żadnego ogniwa nie ma. Chłodzi na takiej samej zasadzie jak wiatrak w gorące dni. Na identycznej zasadzie kolega chłodzi akwarium (wentylator ustawiony jest w kierunku tafli wody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam STC-1000 przyklejony do fermentora (bez izolacji), oprócz tego mam bagnet termometru zanużony w brzeczce (10cm) i kolejny leżący luzem w lodówce. Sterownik ustawiony na 20*.

Burzliwa trwa 4 dzień, a temperatura na wszystkich termometrach 20*. Byłem pewien, że ten wew. pokaże 22*.

Oczywiście wszystkie są skalibrowane. Brzeczka 14 blg, drożdze Burton Union. Oczywiście fermentacja ruszyła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś jest nie tak. Termometr zostawiony na pokrywie wiadra nawet , pokazuje wyższą temperaturę niż otoczenia podczas burzliwej. Oczywiście przy bardzo spokojnej burzliwej ten skok nie będzie pewnie jakiś drastyczny , ale w 20C otoczenia spokojna ona nie będzie :) ( oczywiście zależy to też od szczepu drożdży )

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.