Skocz do zawartości

cicha fermentacja problem/pytanie.


Rekomendowane odpowiedzi

S04 odfermentowują płytko, ale przy takich temperaturach fermentacji i zacierania to jednak wydaje mi się ciut za dużo. FFT jak rozumiem nie było. To zapytam jeszcze tak - a sprawdzałeś może czy areometr jest dobrze skalibrowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balingometr ok - nawet biorę poprawkę na temperaturę mierzonego piwa. Co ciekawe pobrałem gęstwę z tych drożdży i poszła do kolejnego piwa, fermentacja ruszyła z kopyta i zeszło do 3 BLG po burzliwej. temperatury te same sposób zacierania inny po pół godziny na 63 i 72. hmmmm czyżby sposób zacierania.... acha chmielenie podobne a nawet mocniejsze w tej kolejnej. no w tym poprzednim tam był jęczmień palony i płatki jęczmienne. Może to wina tych słodów? Generalnie - już nie czekałem tylko rozlałem do butelek - co będzie to będzie dłużej nie czekam - mam nadzieje że granatów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zależy też jak to zacieranie technicznie przebiegło. Za każdym razem wyliczam sobie do ilu stopni mam podgrzać wodę przed wsypaniem słodu i zawsze wychodzi mi za wysoko. Może nie zauważyłeś a piwo zatarło się na słodko? 5 BLG to w sumie nie tragedia na tych drożdżach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia to nie jest, ale z 11 do 5... obstawiałbym jeszcze ten termometr pokazujący nieco zbyt niską temperaturę. Ale jeśli blg faktycznie prze tyle czasu nie schodzi to nie zejdzie niżej i już, więc granatów co najważniejsze z tego nie będzie. Swoją drogą chmiel nie powinien wpływać na odczyt blg/odfermentowanie. Możliwe że aż tak słabe odfermentowanie to jednorazowy wybryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.