Skocz do zawartości

[Piwny turysta] Cieszyński Browar Mieszczański z Cieszyna


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka tygodni temu, w piwnym świadku gruchnęła wiadomość o rzekomej plajcie jedynego browaru restauracyjnego działającego w Cieszynie. Jednak z upływem kolejnych dni nic nie zapowiada tego stanu rzeczy. I całe szczęście! W przeciwnym razie, piwowarska mapa Polski utraciłaby wspaniałe miejsce, gdzie nie tylko warzy się gatunki piwa wychodzące ponad utarty standard, ale również lokal, który może poszczycić się kuchnią, która serwuje doskonałe jadło.

DSC07217

Cieszyn, śląskie miasteczko leżące tuż przy granicy z Republiką Czeską. Dla ogółu społeczeństwa miasto to utożsamiane jest z mostem granicznym i wytwarzanymi tutaj wafelkami „Prince Polo”. Dla mnie jednak, miasto to kojarzy się z przede wszystkim z piwem „Brackie” oraz…z „.Cieszyńskim Browarem Mieszczańskim”.

Powstał na początku 2012 roku, na obrzeżach starego miasta, w kamienicy z końca XIX wieku. Nieco zaniedbana zewnętrzna elewacja kamienicy, nie przyciąga swoim pięknem. Na całe szczęście wnętrza restauracji prezentują odmienny stan rzeczy. Aranżacja wnętrz została zaprojektowana na stylową modłę. Spokojna stylistyka sali należących do tej gospody, sprawiają, że gość tego miejsca może poczuć się nad wyraz komfortowo.

Jak przystało na prawdziwy browar restauracyjny, naczynia warzelne sygnowane marką Dreher o wybiciu pięciu hektolitrów, zostały zamontowane na honorowym miejscu, nieopodal głównego baru. Pozostały sprzęt browaru, czyli dwa tanki fermentacyjne i trzy leżakowe pochodzące od niemieckiej firmy Joh. Albrecht, zostały zamontowane w nierzucającym się w oko pomieszczeniu przylegającym ściśle do restauracji.

Browar, mimo że funkcjonuje tylko dwa lata, może poszczycić się taki wypustami jak Rauchbock (12,5 blg), Wheat Beer (11,0blg), AIPA (15,2blg), Dunkel Weizen (12,5blg), Marzenbier (12,5blg). Do tej jakże intrygującej oferty pięknym uzupełnieniem są piwa dolnej fermentacji, piwo ciemne (14,0blg) oraz piwo jasne (12,5blg).

Mimo, że pełnej oferty nie dane mi było skosztować, to co udało mi się spróbować, idealnie komponowało się z ich genialną kuchnią. Śliwki zawijane w boczku, gulasz z dziczyzny czy piwny kogel-mogel po dziś dzień śnią mi się po nocach.

Mam nadzieję, że będę miał jeszcze nie jedną okazję aby odwiedzić to miejsce. Polecam każdemu!

DSC07218.

DSC07232

.

Piwo Ciemne i Jasne

Piwo Ciemne i Jasne

.

Rauch Bock

Rauch Bock


2539 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.