Skocz do zawartości

Pszeniczne z brewkitu - co wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy w planach naszą drugą i ostatnią warkę z brewkitu ( z uwagi na brak większego gara, który zostanie niedługo nabyty i... żegnajcie brewkity :).

Doradźcie proszę co wybrać. Piwa mam być min 20L, liczy się cena , ale i jakość.

Do wyboru mamy:

Brewkity: Gozdawa pszeniczne1,7L , Black Rock Whispering Wheat 1L, Coopers Wheat Beer 1,7L, WES pszeniczny ( ale tylko na 12L piwa)

Ekstrakty słodowe: suchy:Mountons Spray Wheat w paczkach 500g, płynny WES pszeniczny 1,5 lub 1,7 L, Coopers ale ten jest prawie w cenie brewkitu.

Glukoza - raczej niechętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Coopersa i to i to jedna pucha kosztowała 67 pln druga 33 pln

ale jak mi poradzono warto wydać więcej.

Zrobiłem potem inne puchy z glukozą a następnie z ekstraktem i te z ekstraktem były o niebo lepsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to jakiś rok temu ;)

2xWES pszeniczny + WB06 + Hallertauer Mittelfrüh - było nieźle, jednak drugi raz bym tego nie powtarzał. Ekonomii w tym za wiele nie ma niestety a i efekt na kolana nie powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupiłbym się raczej na drożdżach - na Twoim miejscu kupiłbym 2 x WES + Mauribrew weiss.

 

Kiedyś robiłem WES pszenica + Mauribrew Weiss wyszło dobre piwko takie z ciałkiem na WB 06 jak dla mnie za wytrawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem pszenicę z Coopersa (moja pierwsza pucha) na drożdżach standardowo dołączanych do zestawu i przyznam szczerze, że wyszło słabe - rozwodnione, goździka i banana brak, w smaku takie średnie.

 

Zrób tak, jak piszą koledzy czyli WES + chmiel + drożdże i na pewno będziesz bardziej zadowolony niż jakbyś robił standardowo z nachmielonej puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem z takiego zestawu jak podał olo,myślę że nie warto dopłacać do droższy puszek bo nic lepszego nie wyjdzie ,to już lepiej by było w drożdże chyba zainwestować i zrobić ze 2-3 warki na nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem Gozdawę + 1kg cukru i wyszło świetne - szybko się skończyło

Jakby mnie naszło jeszcze kiedyś na puchy, to dla porównania zrobiłbym Gozdawę plus ekstrakt pszeniczny WES 1,7kg

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, bardzo dziękuję za wsparcie.

Ostatecznie stanęło na płynnych ekstraktach 2 x WES ( w tym jeden nachmielony) + Safbrew WB-06 (Mauribrew weissa nie było).

Drożdze oczywiście zostaną zebrane na kolejną warkę, nie wykluczone że znowu pszeniczniak, bo uwielbiamy ten gatunek piwa.

Nie wiem co jeszcze można z nich uwarzyć , ale to już pewnie temat poruszany w innych wątkach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zdecydowanie polecał wszystkim brewkitowcom kupować zestawy dwu-puszkowe. Nie dodajemy nic ponad to co piwowar za nas przygotował. Szczególnie polecam tu porównanie zestawów z St. Peters z ich odpowiednikami w butelkach. Naprawdę warto, szczególnie, że tu mamy własny klon za 2zł, a w jest sklepie za 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.