Skocz do zawartości

Sprawdzenie zasypu na guinnessa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym uważyć coś w stylu guinnessa i mam pomysł na taki zasyp. Może ktoś używał podobnego zasypu bądź mógłby skorygować mój (zwłaszcza odnośnie chmielu nie jestem pewien)

 

4.50 kg Pale Ale (dingenmans) (9.0 EBC) 85.2 %

0.50 kg Barley, Flaked (3.9 EBC) 9.5 %

0.28 kg Roasted Barley from home brew (1300.0 EBC) 5.3 %

 

25.00 g Challenger [7.50 %] - Gotowanie 60.0 min 20.9 IBUs

11 g Marynka [10.50 %] - Gotowanie 60.0 min 12.6 IBUs

 

Irish Ale Yeast (White Labs #WLP004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guinnesa nie powtórzysz idealnie, bo cześć brzeczki oni odejmują do fermentacji mlekowej - zakwaszają ją, a potem mieszają z brzeczką fermentującą normalnie w odpowiednich proporcjach, aby uzyskać tą specyficzną kwaskowatość ;) Ale przepis który podajesz na Dry Stouta jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce "Znakomite piwa - sprawdzone receptury" B.Banasiak proponował dry stouta a`la guiness z dodatkiem słodu zakwaszającego.

Popełniłem swego czasu to piwo z lekką modyfikacją i nie powiem, żeby to był Guiness, ale za to zbliżony i bardzo smaczny:

pale ale 3,4kg

coffee light 0,2kg

karamel pils 0,1kg

zakwaszający 0,15kg

płatki jęczmienne 0,2kg

carafa II special 0,2kg

palony black 0,35kg

27L, 12,5Blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

 

Tylko ja bym dodał dużo wody, żeby wyszło równie wodniste. To jak ma przypominać Gaynessa.

To co sprzedają u nas, to faktycznie Gaynessy. Natomiast podczas wizyt w Cork piłem wielokrotnie wyśmienite ciemniaki z kija, Guinness, Beamish i Murphy's. Każdemu polecam, kto będzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.