Skocz do zawartości

Cider kity


Frisbeer

Rekomendowane odpowiedzi

Brzmi jakby pomysł trochę przekombinowany. Co broni ciebie przed kupieniem zwykłego soku? Po drugie, musisz pamiętać, że zwykły cukier w 100% odfermentuje, więc jeżeli nie jesteś pewny jak bardzo rozcieńczyłeś ten zagęszczony sok to po dodaniu cukru otrzymasz jeszcze większą lurę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jakby pomysł trochę przekombinowany. Co broni ciebie przed kupieniem zwykłego soku? Po drugie, musisz pamiętać, że zwykły cukier w 100% odfermentuje, więc jeżeli nie jesteś pewny jak bardzo rozcieńczyłeś ten zagęszczony sok to po dodaniu cukru otrzymasz jeszcze większą lurę :-)

1,7 kg zagęszczonego soku razem z 1,3 kg cukru dało 11 BLG i odfermentowało do -2, wszystko z zaleceniami producenta. Nie bardzo było co zepsuć.

Nie widziałem jeszcze w sklepie na półkach soku truskawkowego, a w internecie są tylko soczki biocośtam w mało opłacalnej cenie.

Edytowane przez Frisbeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robiłem ale kolega robił coś podobnego tj kit cidrowy i wiem, że odradzałem mu dosypywania cukru do kitu. Potem jakoś przyniósł parę flaszeczek i mówił, że rozcieńczył ten kit sokiem ze "Stonki" coś koło 8L tak, że miał (o ile dobrze pamiętam) 22L 11,5BLG (oczywiście reszta wody) i stwierdził, że jak ma sok rozcieńczać sokiem to ma gdzieś taki interes i będzie robił cydry z soku. A co do truskawkowego cidru to wątpię aby był tam sok truskawkowy, prędzej coś ala sok zagęszczony z czort wie czego ;)

Po tym wszystkim spróbowałem obu jego cydrów tj z kita i z soku i oba smakowały podobnie (ja nie widziałem większej różnicy).

A jeszcze co do BIO soczków to to jest głównie sok jabłkowy z dodatkiem soku truskawkowego, jak chcesz sok 100% z truskawek to musisz go zrobić sam. Wystarczy truskawki zasypać cukrem (w ilości 3:1 750g truskawek 250g cukru) po jakiejś godzinie truskawki puszczą sok i można je jeszcze podgrzewać wtedy już będzie ładny syrop. Z reszty truskawek można zrobić dżemik :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja robiłem cider kita - gruszkowego i wiem, że wyszedł dobry... niestety nie robiłem notatek, więc nie pamiętam czym doprawiałem puchę. Wydaje mi się, że dodałem trochę cukru, a dla słodyczy doprawiłem ksylitolem - nie było szaleństwa smaku, ale generalnie wszystkim smakował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany koncentratami owocowymi za rozsądną cenę zapraszam na priv koncentrat.jablkowy@o2.pl

Uważam, że tzw. zestawy (koncentrat+drożdże) są zdecydowanie za drogie. 70 zł za 1,7kg koncentratu jabłkowego to lekka przesada.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez koncentraty owocowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy.

Podaj cenę za kilogram takiego koncentratu i jakie jest zagęszczenie.

Witam

Jeśli chodzi o koncentrat jabłkowy to 70Bx bez aromatu, z aromatem ok 68Bx. 1L=1,35kg =15zł. Można z tego zrobić 7 litrów soku 100%. Czyli do jednej porcji koncentratu dodajemy 6 porcji wody.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli chodzi o koncentrat jabłkowy to 70Bx bez aromatu, z aromatem ok 68Bx. 1L=1,35kg =15zł. Można z tego zrobić 7 litrów soku 100%. Czyli do jednej porcji koncentratu dodajemy 6 porcji wody.

 

 

A w jakich opakowaniach to sprzedajecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli chodzi o koncentrat jabłkowy to 70Bx bez aromatu, z aromatem ok 68Bx. 1L=1,35kg =15zł. Można z tego zrobić 7 litrów soku 100%. Czyli do jednej porcji koncentratu dodajemy 6 porcji wody.

 

 

A w jakich opakowaniach to sprzedajecie?

 

Witam

 

Proszę o kontakt na priv koncentrat.jablkowy@o2.pl, jaka ilość interesuje (1L, 5L, 25L)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy.

Podaj cenę za kilogram takiego koncentratu i jakie jest zagęszczenie.

Witam

Jeśli chodzi o koncentrat jabłkowy to 70Bx bez aromatu, z aromatem ok 68Bx. 1L=1,35kg =15zł. Można z tego zrobić 7 litrów soku 100%. Czyli do jednej porcji koncentratu dodajemy 6 porcji wody.

 

 

Pozdrawiam

Wychodzi 2,14zł/l - coś jak w Biedronce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.