Skocz do zawartości

Coopers vs Gozdawa vs Muntons


Gość franc

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również miałem problem z klarownością Pale Ale z gozdawy piwo wyszło bardzo smaczne lecz wygladało jakbym dolał do niego mleka nawet po miesiacu w butelce piwo sie nie wyklarowało co było by po dłuższym okresie czasu nie wiem bo piwo było tak smaczne że nie zwracałem uwagi na wygląd i po miesiącu od zabutelkowania już go nie było. Następny był Better Brew który już po burzliwej był klarowny, Coopers jak narazie stoi na burzliwej, a teraz dokupuje sprzęt i już niedługo kończe z puszkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i brawo, ja już mam za sąbą 6 warek z zacieraniem i każda kolejna wychodzi smaczniejsza:)

 

Szósta bulka, a słody i chmiel na siódmą już leżą i czekają - Kolsch 14BLG będzie następny :)

 

Ja wczoraj nastawiłem klona żytorillo i musze powiedzieć że jak narazie smak i zapach bajeczny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu b.r zrobiłem Altbier i Pale Ale Gozdawy, przy zlewaniu rzeczywiście strasznie mętne (nie ma porównania z Coopersem albo Better Brew gdzie praktycznie od razu jest super klarowne). Właśnie degustuję Altbier pięknie wyklarowany i mogę z czystym sumieniem polecić ten smak (fermentacja z dodatkiem ekstraktu w proszku 50% i glukozy 50%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refermentacja?

 

Do refermentacji daję biały cukier (bo się łatwo dozuje bezpośrednio do butelek)

 

A jak oceniasz jakość piwa (porównując to, co uzyskujemy z puszek różnych producentów)?

 

Nigdy nie miałem problemu z fermentacją, albo z dokończeniem rozpoczętej butelki jakiegoś piwa zrobionego z ekstraktów. Wychodzą na tyle na tyle dobre piwa, że jedynym problemem jest wybór stylu do następnej warki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.