Skocz do zawartości

Moje pierwsze warzenie


Mojrzesz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzieki za pomoc wszystkim ktorzy skoncentrowali sie na moich pytaniach

 

Mało kogo na tym forum interesują Twoje dysfunkcje. Z resztą ja też jedną mam i jakoś sobie z nią radzę.

Problem tym, że Ty upierasz się przy swoim i wyraźnie chcesz, abyśmy zaakceptowali Twój styl.

Otóż nie, nie zaakceptujemy! :D

Dysleksja stylem niezly jestes. A jak podjedzie do ciebie koles na wozku, bez nog to tez mu powiesz ze ci sie jego STYL nie podoba i jak sobie nog nie zalozy to go nie zaakceptujesz.

 

A co do polskich znaków - OK, ja osobiście jestem w stanie to zrozumieć tylko w przypadku, gdy autor nie posiada polskiej klawiatury.

uzytkownicy forum:

 

-rad998 z Jarosław/Kraków

-gsb z Wrocław

-przemak z Poznań

- niechce mi sie wiecej szukac

 

niesadze zeby nie mieli polskich znakow a pisza bez nich czemu ich nikt nie linczuje

 

Odnośnie tekstów po angielsku - Twoich wątpliwości nawet nie chce mi się komentować... :rolleyes:

??

 

p.s. nie ma czegos takiego jak polska klawiatura mozesz miec co najwyzej polskie qwerty ustawione

p.s.2 wole Opere od FF i jak dotad nikt nie robil mi linczu za bledy wiec opcja korekty bledow nie byla mi potrzebna

 

Jeszcze jedno pytanie

 

Czy przy rozlewaniu do butelek mam nalewac normalnie prawie pod kapsel, bo gdzies wyczytalem ze mam lac 3/4 butelki tylko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysleksja stylem niezly jestes.

Powiedzmy, że dysleksja, dysgrafia czy dysortografia, bo to na tę ostatnią przypadłość powinieneś się powoływać, nas nie wzruszają. :beer: Tak naprawdę problem nie jest w Twoich błędach, lecz w Twojej postawie. Bo mogłeś napisać "mam dysleksję, także przepraszam za ewentualne błędy. Postaram się na to zwrócić uwagę". I byłoby po sprawie, ale musiałeś zacząć kozaczyć :D No i teraz wyobraź sobie sytuację, jesteśmy tu na forum już jakiś czas razem, znamy się, niejednokrotnie osobiście i jak wg Ciebie mamy zareagować na to, że zaczynasz obrażać anteksa. Którego wielu z nas zna osobiście, a nawet jak nie to w środowisku piwowarskim jest on znany od wielu, wielu lat i jest piwowarem bardzo zasłużonym (m.in. współorganizuje konkurs na Grodzisza). Myślisz, że weźmiemy stronę gościa, który wchodzi tu niczym do saloonu i stawia sprawę tak, że będzie pisał jak mu wygodniej i ma być aplauz i zaakceptowanie. :rolleyes:

 

uzytkownicy forum:

 

-rad998 z Jarosław/Kraków

Akurat radowi998 udzieliłem przyjacielskiej rady, żeby zaczął zwracać na to uwagę.

 

p.s.2 wole Opere od FF i jak dotad nikt nie robil mi linczu za bledy wiec opcja korekty bledow nie byla mi potrzebna

Widzisz, bo tu nie jest tak jak wszędzie. Najlepiej sprzedającym się piwem w Polsce jest Tyskie, w zdecydowanej większości uważamy je za produkt piwopodobny.

 

Czy przy rozlewaniu do butelek mam nalewac normalnie prawie pod kapsel, bo gdzies wyczytalem ze mam lac 3/4 butelki tylko??

2-3 cm powietrza w szyjce wystarczą, ale jak będzie 1 cm albo 4-5 cm to też dramatu nie będzie. Jak nei zostawisz pół butelki powietrza to będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mojrzeszu - strona kolegów którzy zabrali głos w zupełności wyczerpuje tematykę dotyczącą stylu w którym piszesz. Wierz mi, że forum jest bardzo tolerancyjne i między postami nie na temat, uzyskałeś pełne wsparcie. Czy tak byłoby gdzie indziej ? Wątpię w to szczerze. Możesz się oczywiście spierać, czy mają rację czy nie. Pozostawiam to już do przemyślenia.

 

Ja z punktu widzenia administracyjnego mam problem - Twoje posty są dla ludzi którzy korzystają z wyszukiwarki bezwartościowe. Nikt tego tematu nie odnajdzie za rok.

Nie mniej jednak, skończmy już z tym i moja indywidualna prośba do Ciebie - wysil się choć troszkę a na pewno będziesz miło traktowany.

Jesteśmy fajną ekipą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że dysleksja, dysgrafia czy dysortografia, bo to na tę ostatnią przypadłość powinieneś się powoływać, nas nie wzruszają. :D

Dysgrafia i dysortografia to typy dysleksji wiec moge sie spokojnie powolywac jak sie powolywalem a wzruszen nie szukam :D

 

Tak naprawdę problem nie jest w Twoich błędach, lecz w Twojej postawie. Bo mogłeś napisać "mam dysleksję, także przepraszam za ewentualne błędy. Postaram się na to zwrócić uwagę". I byłoby po sprawie, ale musiałeś zacząć kozaczyć :beer:

to byla moja odpowiedz i postawa na twojego posta w ktorym wytknoles mi blad

 

piekne dzieki

 

p.s. mam wage (dysleksje tez ale o tym narazie cicho):D

i wtedy zaczela sie nagonka

 

No i teraz wyobraź sobie sytuację, jesteśmy tu na forum już jakiś czas razem, znamy się, niejednokrotnie osobiście i jak wg Ciebie mamy zareagować na to, że zaczynasz obrażać anteksa. Którego wielu z nas zna osobiście, a nawet jak nie to w środowisku piwowarskim jest on znany od wielu, wielu lat i jest piwowarem bardzo zasłużonym (m.in. współorganizuje konkurs na Grodzisza).

Ja nie neguje niczyich zaslug piwowarskich, ja sie poprostu w swoim zyciu nasluchalem dosc opini pod tytulem ze dyslektycy to leniwe olewusy ktorym sie nie chce nauczyc zasad ortografii i zajzec do slownika, przez co swoja leniwa postawa olewaja innych.

 

Myślisz, że weźmiemy stronę gościa, który wchodzi tu niczym do saloonu i stawia sprawę tak, że będzie pisał jak mu wygodniej i ma być aplauz i zaakceptowanie. :rolleyes:

Ja nikogo nie prosilem o branie mojej strony tylko o rowne traktowanie bo na bledy nic nie poradze a bez polskich znakow pisza tez inni

 

uzytkownicy forum:

 

-rad998 z Jarosław/Kraków

Akurat radowi998 udzieliłem przyjacielskiej rady' date=' żeby zaczął zwracać na to uwagę.[/quote']

no ja wymienilem wiecej osob i to po 2 minutach szukania, jemu udzieliles przyjacielskiej rady a mnie zaszczuto

 

p.s.2 wole Opere od FF i jak dotad nikt nie robil mi linczu za bledy wiec opcja korekty bledow nie byla mi potrzebna

Widzisz' date=' bo tu nie jest tak jak wszędzie. Najlepiej sprzedającym się piwem w Polsce jest Tyskie, w zdecydowanej większości uważamy je za produkt piwopodobny.[/quote']

ale Opera nie jest najlepiej sprzedajaca sie przegladarka wiec co ma piernik do wiatraka

 

Czy przy rozlewaniu do butelek mam nalewac normalnie prawie pod kapsel' date=' bo gdzies wyczytalem ze mam lac 3/4 butelki tylko??[/quote']

2-3 cm powietrza w szyjce wystarczą, ale jak będzie 1 cm albo 4-5 cm to też dramatu nie będzie. Jak nei zostawisz pół butelki powietrza to będzie git.

Dzieki:)

 

Kolego Mojrzeszu - strona kolegów którzy zabrali głos w zupełności wyczerpuje tematykę dotyczącą stylu w którym piszesz. Wierz mi, że forum jest bardzo tolerancyjne i między postami nie na temat, uzyskałeś pełne wsparcie. Czy tak byłoby gdzie indziej ? Wątpię w to szczerze. Możesz się oczywiście spierać, czy mają rację czy nie. Pozostawiam to już do przemyślenia.

Ale ja jak najbardziej nie neguje tego ze dostalem pelne wsparcie i poraz kolejny wszystkim dziekuje:)

 

Ja z punktu widzenia administracyjnego mam problem - Twoje posty są dla ludzi którzy korzystają z wyszukiwarki bezwartościowe. Nikt tego tematu nie odnajdzie za rok.

Ja sie z toba zgodze tylko ze nie ja rozpetalem tego offtopa

 

Nie mniej jednak, skończmy już z tym i moja indywidualna prośba do Ciebie - wysil się choć troszkę a na pewno będziesz miło traktowany.

problem w tym ze jak przez 20 lat wysilasz sie cholernie nad kazdym pisanym tekstem a i tak wkradaja ci sie bledy i ktos ci wtedy mowi "wysil sie choc troche" to szlag cie trafia

 

Jesteśmy fajną ekipą

nie watpie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nie lubię takich przepychanek, ale zabiorę głos cytując:

wiec moge sie, powolywac, sie powolywalem, sie powolywalem, byla, twojego, ktorym wytknoles, blad, zaczela sie, zaslug, zyciu nasluchalem dosc, tytulem ze, ktorym sie, nauczyc, zajzec, slownika, swoja leniwa postawa olewaja, rowne, bledy, poradze, znakow pisza tez, wymienilem wiecej osob, udzieliles, sprzedajaca sie przegladarka wiec, Dzieki, ze dostalem pelne, dziekuje, rozpetalem, kazdym, wkradaja, bledy, choc troche, watpie,

Poproszę o tłumaczenie bo jakoś nie wiem o co chodzi. Dwadzieścia lat temu nie było żadnych "dyscośtam" i świat się kręcił a ludzie się szanowali, bo to tylko jak dla mnie o szacunek chodzi. Pisać do kogoś trzeba tak, żeby ludzie nie musieli zastanawiać się jak to przeczytać :D . Witam na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguje niczyich zaslug piwowarskich, ja sie poprostu w swoim zyciu nasluchalem dosc opini pod tytulem ze dyslektycy to leniwe olewusy ktorym sie nie chce nauczyc zasad ortografii i zajzec do slownika, przez co swoja leniwa postawa olewaja innych.

A jakim problemem jest zapamiętać regułę, że po spółgłoskach piszemy rz? :rolleyes::rolleyes:

 

 

Jeżeli to jest dla ciebie zatrudne, to nie ma się co zabierać za warzenie, bo ono jest trudniejsze i więcej wiedzy trzeba przyswoić i zapamietać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguje niczyich zaslug piwowarskich' date=' ja sie poprostu w swoim zyciu nasluchalem dosc opini pod tytulem ze dyslektycy to leniwe olewusy ktorym sie nie chce nauczyc zasad ortografii i zajzec do slownika, przez co swoja leniwa postawa olewaja innych.

A jakim problemem jest zapamiętać regułę, że po spółgłoskach piszemy rz? :rolleyes::rolleyes:

 

 

Jeżeli to jest dla ciebie zatrudne, to nie ma się co zabierać za warzenie, bo ono jest trudniejsze i więcej wiedzy trzeba przyswoić i zapamietać.

Właśnie pokazałeś co to jest szczyt chamstwa i ignorancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki zostawcie już to.

Jak się kolega będzie starał pisać poprawnie, to mu niejeden błąd* wybaczymy, mimo takiego wejścia. Cytując klasyka: będziemy się rozumieć, będzie dobrze. Nie będziemy się rozumieć... Rozumiemy się. :D

 

 

 

*jest jeden błąd którego nie wybaczamy, czyli "ważenie piwa". Tego nie wybaczamy i piętnujemy bez względu na osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co właśnie miałem zapytać czy filtrator który zrobiłem (fota w galerii) zadziała,

Wszystko zależy jakiej szerokości są szczeliny. Jak do 1 mm to będzie ok, ale jak np. 2 mm to raczej będzie kaszana.

 

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi to zgłosiłem ją do moderowania, no i -1 reputacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś czytałem że dobrze jest chmiel mieć w siateczce w czasie gotowania, NIE MAM siateczki. Czy można go włożyc w np. ściereczce?

Możesz go wsypać bezpośrednio do brzeczki. Jeśli to granulat to nie będzie żadnego problemu, jeśli szyszka to będzie trochę zabawy z przelewaniem brzeczki do fermentora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chmielę głównie szyszkami, bez siateczki. Można, ale z przelewaniem jest trochę zabawy, jak napisała Dori.. Dlatego przy następnych zakupach wezmę siateczki.. właśnie.. Ile chmielu (szyszki) wchodzi do siateczki z HB.pl? Czy wystarczą mi 2, jedna do goryczkowego i jedna do aromatycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.