Skocz do zawartości

"100% peated ale" czyli 100% torfu w piwie


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku słodu CM możesz przypieć te 5% słody w piekarniku, podkręci to dodatkowo smak a ten w przypadku słodu CM jest dość szorstki i lekko popiołowy. Polecam w każym razie, piwo będzie ciut lepsze. Musisz pamiętać że podkpiekany słód musi odpocząc kilka tygodni, najlepiej w papierowej torbie (aby mógł oddychać), inaczej może wnieść więcej szorstkich i ostrych smaków niż słodowości.

 

Płatków dębowych nigdy do tego piwa nie stosowałem i raczej by tego unikał (chyba że w jakiś mocnych i ciemnych wersjach), po co dodatkowe taniny i grabniki, ten słód i tak jest wystarczająco fenolowy i szorstki.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zrobiłem. Tutaj opisałem warkę.

 

Wyszło tak:

 

 

Nie wytrzymałem. Powinno jeszcze leżakować 2 tygodnie, ale chciałem sprawdzić, czy aby nie mdłe i otworzyłem kontrolnie jedną flaszkę.

Geesus! Niebo a ziemia, względem whisky! Zasyp w obydwu przypadkach był (w zasadzie) identyczny, schemat zacierania też. Różnice były takie, że tutaj chmieliłem i nie było hipotetycznej destylacji, którą bym w przypadku whisky zrobił, gdyby nie było to w Polsce zabronione. Tak czy siak - zapach zniewala. Smak też. Nie wiem, co powiedzą osoby, które nie gustują w szkotach z Islay (np. drozd), ale nie obchodzi mnie to (sorry, drozd :-) ). Dzięki WiHuRa za wskazówki. Torf w piwie? Pewnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W ogóle nazwanie tego słodu z Bruntala "peated" podchodzi pod lekkie nadużycie, bo aromat daje taki, jakby stał gdzieś obok wędzarki.

 

Chyba, że trafiłem na jakąś wyjątkowo patologiczną partię.

Edytowane przez Jasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten słód taki po prostu jest. Raz mniej raz trochę więcej uwędzony ale ogólnie zawsze na niskim poziomie.

Na niskim jeśli chodzi o torfowosc.

Poza tym na poziomie jakości Bruntála

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

100% Peated (pite 9.03.2016) 

 

Wygląd: barwa pomarańczowa, opalizujące, piana niska, drobnopęcherzykowa
Aromat: torfowy, asfaltowy, alkoholowy
Smak: pełne, zbalansowane, torfowe, jodyna, asfalt, gładkie, nagazowanie niskie
Ogólne wrażenie: piwo zbalansowane, jednak spodziwałem się większej torfowości, dobrze się pije, nie czuć, że ma duże ekstrakt początkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% Peated (11.03.2016)

 

Wygląd: barwa pomarańcza, piana ładna drobno pęcherzykowa, 

Aromat: słodki, torfowy, bandaż, smoła, delikatnie alkoholowy ale w dobry sposób ładnie komponuje się z pozostałymi aromatami,

Smak: słodki, przyjemny, nagazowanie niskie pasuje do tego piwa, goryczka niska, przyjemnie grzeje alkoholem. 

​Dla mnie świetne piwo. Fajne, przyjemne w odbiorze. Niebezpiecznie pijalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% Peated Ale 22,5 BLG, warka 78

 

Kolor - Zmętniony bursztyn.

Piana - Niska, ale drobna, zdobi szkło; utrzymuje się cienka, pełna warstwa.

Aromat - Mocny torf i delikatna toffee słodycz.

Smak - Gładkie, pełne, słodkie, torf podbity toffee, retronosowo delikatny alkohol.

Wysycenie - Niskie, optymalne.

 

... No ale przede wszystkim torf, są te bandaże, kable ... Bardzo smaczne, jak na 22,5 BLG i charakter piwa to bardzo pijalne, chociaż jak na ten ekstrakt spodziewałem się większego uderzenia torfowego.

 

PS. Spróbowaliśmy też Imperialnego portera, który wyrwał nas z butów. Wiśnia w likierze na maksa, mało co może stawać w szranki z takim piwem, no po prostu Imperator bałtycki został odbrązowiony ;)





 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo dobrze odfermentowane (niezawodne W1728) stąd pijalność całkiem niezła. Polecam w każdym razie ten szczep.

Tą wersę 100% Peated Ale będzie można skosztować na WFP w piątek (8.04), wezmę kilka ostatnich butelek. Łapcie mnie po moim wykładzie po 20:00 to zrobimy jakąś mini degustacje ;)

 

A w weekend warka nr 5, na 100% zasypie słodu Bestmalz. Tym razem inne drożdże (FM42) i niższy ekstrakt (11-12°Blg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Wojtka mieliśmy okazję spróbować 100% Peated Ale na spotkaniu mazowieckiego OT PSPD. Aromat wyraźny, ale nie przytłaczający, są bandaże, lizol, podkłady kolejowe, spora też dawka słodyczy. W smaku również torf jest podstawą, ale potem pojawia się słodycz, trochę może zbyt duża i przytłaczająca tą wędzonkę torfową. Miałem okazję spróbować jednej z poprzednich warek, bodajże 11blg i tamto piwo było bardziej wyraziste, bardziej torfowe i pijalne. Tutaj ta słodycz trochę niweluje efekty torfowe, ale i tak jest dość ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wersja 5 mojego 100% Peated Ale poszła w całości do kega więc mam ją tylko dla siebie :D

 

post-3232-0-75944400-1464171509_thumb.jpg

 

Test słodu Torfmalz z Bestmalza wypadł pomyślnie! Nie jest tak szorski jak CM, a zapach jest dość intensywny, słodowość na odpowiednim poziomie, dość wyraźnie ogniskowy smak i finisz. Pycha!

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 5 mojego 100% Peated Ale poszła w całości do kega więc mam ją tylko dla siebie :D

 

attachicon.gif2016-05-24 19.34.57.jpg

 

Test słodu Torfmalz z Bestmalza wypadł pomyślnie! Nie jest tak szorski jak CM, a zapach jest dość intensywny, słodowość na odpowiednim poziomie, dość wyraźnie ogniskowy smak i finisz. Pycha!

Potwierdzam, piwo bardzo ciekawe i pijalne, coraz bardziej smakują mi jasne wersje na słodach wędzonych torfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Keg się powoli kończy więc powoli już myślę o następnej warce (wrzesień-październik), macie jakieś pomysły co można by jeszcze potestować (oczywiście w zakresie 100% słodu torfowego) ???

 

Być może jaki mi się zechce to przez wakacje zrobię na grillu jęczmień lub słód palony (w domu w piekraniku odpada ze względu na zapachy) i wykonam jeszcze raz próbę ciemnej wersji, w ostatecznośc złamie lekko zasadę i poprostu użyje 5-10% palonego ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatecznośc złamie lekko zasadę i poprostu użyje 5-10% palonego ze sklepu.

Nie oszukuj! :beer:

 

Edyta: A może by zmieszać słody z dwóch słodowni? Rozumiem, że na teraz bardziej odpowiada Ci Bestmalz?

Edytowane przez BuDeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.