Skocz do zawartości

"100% peated ale" czyli 100% torfu w piwie


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Wyeast 1728 Scottish Ale, planowana temperatura fermentacji 18-20°C

 

to już będzie w 'estrowych' rejonach tych drożdży.

celowo ? czy brak warunków ?

Wydaje mi się, że dolne zakresy bardziej będzie pasować do piwa gdzie wędzonka odgrywa największą rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo. Słód jest naprawdę intensywny co pokazała pierwsza warka na neutralnych drożdżach i w niskiej temperaturze. Teraz celuje w aromat bardziej "wielowymiarowy". Podpiekany słód ma wnieść również dodatkowe nuty do smaku. Używałem już wcześniej tych drożdży (3 warki), fermentacja w 18-19°C, efekty były zadowalające.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś, żeby strzelić karmelowy zamiast tego palonego?

 

Karmelowy na razie odpuszczam, proces miał być prosty, nie chciało mi się bawić w namaczanie. Zresztą piwo ma dość ciała i nie chciałbym podbijać tego jeszcze karmelem.

 

Wojciech, jestem turbo chętny na turbo wędzonkę, więc uwzględnij mnie też :-)

 

Oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszam powoli z przygotowaniami do drugiej warki 100% Peated Ale. Zgodnie z zapowiedzią część słody whisky podpiekłem w piekarniku (info w moich zapiskach). W sumie będzie to 10% zasypu słodu podpiekanego whisky. Tym razem w ruch idą drożdże Wyeast 1728 Scottish Ale, planowana temperatura fermentacji 18-20°C. Warzenie pod koniec sierpnia. OG 12°Blg.

 

Tak jak i przy pierwszej warce, będzie można otrzymać piwo a przy okazji również dokonać jakiejś większej wymiany jeśli ktoś będzie miał na takową ochotę. Piwo powinno być gotowe na początek października.

 

Wojtek, ale będziesz pamiętał tym razem o mnie? :) Rezerwuję butelkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jakąś butelkę jeszcze Wam wyłuskam ;)

Jak widać pewnie znowu pół warki rozdam :) Ale wymiany są bardzo owocne - z poprzedniej wymiany nazbierało się m.in 8 różnych RIS-ów. Plus te jakie miał wcześniej sprawiają że chyba zorganizuję wnet w Rzeszowie jakiś RISowy panel degustacyjny :D

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Muszę sobie zrobić listę chętnych na v.2.

Jak kogoś pominąłem a się zgłaszał to niech się dopiszę, zwłaszcza jeśli ktoś pisał na PW mogłem przeoczyć. Lista jako tak zamknięta dla nowych zgłoszeń.

 

1. klisz

2. GB

3. korzen16

4. Dario

5. siwiutki

6. heman

7. góral123

8. slawek1k

9. Serpiente

10. KosciaK

 

Osobiście:

1. FurioSan

2. baradnor (depozt Kraków, będzie kilka butelek)

3. Floki

4. kentaki

+ parę piw w depozt rzeszowski

 

We wtorek warzenie. Jeśli wszystko pójdzie jak trzeba w drugiej połowie października zacznę realizację wymiany :)

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

100% Peated Ale v.2 w butelkach. Aromat i smak torfu narazie dominują podobnie jak w wersji v.1. Mimo niskiego OG piwo jest dość pełne i słodowe. Teraz 2-3 tygodnie na refementację i wstępne ułożenie. Pierwsza próba w drugiej połowie października, jeśli wszystko będzie ok, zacznę wysyłkę. Warkę rozlałem do 2 małych kegów coca-cola i butelek. Przy okazji okazało się, że te małe kegi są praktycznie 10l a nie 9l stąd wyszło mniej butelek niż planowałem, ale na naszczeście dla wszystkich z listy wystarczy.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.