Skocz do zawartości

Team Speak - wirtualne spotkania przy piwku


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sądzisz Łukasz?

 

Tomek, jak chcecie. Można zrobić żeby na kanał główny mógł wchodzić każdy, a na pozostałe już z uprawnieniem "piwo.org".

 

Wyjaśnię Wam o co chodzi przy zabezpieczeniu takim, jakie jest obecnie: nasz serwer i hasło do niego jest ogólnodostępne. Uogólniając TS w dużej mierze używany jest przez graczy, do komunikacji, spotkań itp., a co za tym idzie często przez dzieciaki. Z racji tego, iż normalnie taki serwer jest płatny i użytkownicy chcący skorzystać musieliby płacić to znaleźli inną formę "pomocy sobie" - wyszukują sobie w googlach słowa klucze związane z TS, adresami serwerów TS itp. opisanych na stronach klanów, forach internetowych, na których to dane serwerów są upubliczniane (a konkretnie hasło) - tak jak jest to u nas. W tym momencie taki user wchodzi sobie na serwer i korzysta podając przy okazji dane dalej. Potem trzeba zmieniać hasła, banować (banowanie akurat można obejść zmianą ID tylko wtedy na inne serwery wchodzi się bez swoich uprawnień). Wtedy też dochodzi do tego, że admin widząc co się dzieje robi takie zabezpieczenie, jak teraz jest u nas. Raczej nie będzie taki delikwent chętny wchodzić żeby posłuchać o piwie, bo takie osobniki wyszukują TS w celu kontaktu między sobą, a nie wysłuchiwania kogoś o jakimś piwie (może i zdarzy się ktoś, komu to podpasuje).

 

Jak kiedyś postawiłem na swoim serwerze TS i nie zrobiłem hasła to wszedłem na niego 2 dni później, patrzę, a tam 5 osób. Wszedłem i zdziwiony pytam co oni tu robią i jak tu się w ogóle znaleźli. Usłyszałem, że lista publiczna pokazała ten serwer i był bez hasła to sobie weszli, bo szukali miejsca gdzie można pogadać. Pytali czy mogą, powiedziałem, że nie po czym zabezpieczyłem serwer hasłem wyrzucając wszystkich.

 

Natomiast jeżeli macie taką potrzebę to można zrobić kanał piwo.org bez uprawnień. Z drugiej zaś strony przeważnie ktoś z 5 uprawnionych jest na serwerze więc jak ktoś poczeka chwilę to nic mu chyba nie będzie.

Edytowane przez lukaszr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopatologiczna instrukcja instalacji na Ubuntu (Linux).

1 Ściągamy klienta programu, a w zasadzie skrypt Client amd64 3.0.13.1 lub Client x86 3.0.13.1 w zależmości od pocka

2 Prawa mysz - właściwości - zakładka uprawnienia - zaznaczamy "Zezwolenie na wykonanie pliku jako programu" - zamknij.

3 Postępujemy zgodnie z instrukcjami i na końcu - yes i enter

4 Powstaje nam katalog TeamSpeak3-Client-linux_x86 - otwieramy i odpalamy plik ts3client_runscript.sh

5 Można sobie utworzyć dowiązanie i umieścić we wygodnym miejscu.

Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie przy takiej ilości normalnie rozmawiać? :D Szkoda, że nie ma tych łapek jak na spikeri. Fajne rozwiązanie, nikt nikomu w słowo nie wchodził ;)

 

Biniu, sam jestem lekko zdziwiony, ale naprawdę nie ma żadnego problemu, a rozmowa trwa od dłuższego czasu praktycznie w trybie ciągłym. Oby tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie przy takiej ilości normalnie rozmawiać?

Idzie, a jak masz refleks to nawet możesz coś powiedzieć ;)

 

Spokojnie i nie ma problemów, myślę, że nawet z 30 osób może tak pogadać.

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie mógł sobie poradzić z denerwującymi komunikatami głosowymi, to zamieszczam screena, jak to zrobić. Podziękowania dla kolegi Jejskiego za pomoc.

 

Już podczas instalacji można te komunikaty zdeaktywować. Jest też opcja gdzie można wybrać program typu Text-to-speech i jak ktoś ma np IVONE to może sobie ustawić jakiś damski sexy głosik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby podczas naszych turniejów pokerowych można było równocześnie pogadać o warzeniu na Team speak. Jak to zrobić, czy dacie mi na to chasło czy ktoś tam będzie żeby nas wpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby podczas naszych turniejów pokerowych można było równocześnie pogadać o warzeniu na Team speak. Jak to zrobić, czy dacie mi na to chasło czy ktoś tam będzie żeby nas wpuścić?

 

Prezes dał zielone światło więc macie swój kanał: "Pokerowe rozgrywki", na którym jest hasło. Zostanie ono wysłane Tobie na PW i przekażesz je tym osobom, które mają mieć do tego dostęp. Chyba, że chcecie aby ten kanał był otwarty to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.