Skocz do zawartości

Uwarzmy sobie Bittera.


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przy rozlewie do butelek w sumie moznaby? jakas cytrynke albo grejfruta?? :beer:

BTW, co do artykułu Makarona - te dane składowe wody do bittera to sa w jakis innych jednostkach niz nasze? Ja czytam na swojej "zwyklej" wodzie np. ok 1-2mg Magnezu - a tutaj jest kilkadziesiat razy wiecej - podobnie jest w reszcie..

Edytowane przez gsb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy rozlewie do butelek w sumie moznaby? jakas cytrynke albo grejfruta?? :beer:

BTW, co do artykułu Makarona - te dane składowe wody do bittera to sa w jakis innych jednostkach niz nasze? Ja czytam na swojej "zwyklej" wodzie np. ok 1-2mg Magnezu - a tutaj jest kilkadziesiat razy wiecej - podobnie jest w reszcie..

1 czy 2 mg magnezu to mało. Jednostki są w ppm, ale chyba to samo jak mg/l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyr, nikt nie powiedzial, ze nie w przy butelkowaniu :D

 

 

Swoja droga to sie zastanawiam, czy nie lepiej wode z kranu niz taka niegazowana o niskich zawartosciach wszystkiego...? Tylko, ze kiedys czytalem - i to zapewne dzies tutaj - ze do piwa najlepsza woda niskomineralizowana o wszystkich jak najnizszych wartosciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyr, nikt nie powiedzial, ze nie w przy butelkowaniu :D

 

 

Swoja droga to sie zastanawiam, czy nie lepiej wode z kranu niz taka niegazowana o niskich zawartosciach wszystkiego...? Tylko, ze kiedys czytalem - i to zapewne dzies tutaj - ze do piwa najlepsza woda niskomineralizowana o wszystkich jak najnizszych wartosciach.

To dotyczy pilsów. A do innych stylów wymagana jest inna woda. Co do kranówy masz rację. Jeśli jest smaczna to prawie wszystkie piwa można na niej uwarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, chodzilo tylko o taki kwasowo-owocowy posmak na koncu jezyka... :D Co do wody - kranówa we Wrocławiu jest raczej słabym środkiem do piwa... ;-)

Kolego zobacz sobie ilu piwowarów we Wrocławiu warzy na kranówie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie to dziwi - gadacie o roznych, ze tak powiem, bardzo marginalnych sprawach jak "natlenianie przy zlewaniu", skoki temperatory o +/- 2 stopnie, wycudowane startery z drozdzy... ze to niby ma wplyw na smak piwa... a warzycie na miejskiej kranówie.. Dziwne to dla mnie jest strasznie.. :beer:

 

No offence - to tylko dzisiejsze przemyslenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie to dziwi - gadacie o roznych, ze tak powiem, bardzo marginalnych sprawach jak "natlenianie przy zlewaniu", skoki temperatory o +/- 2 stopnie, wycudowane startery z drozdzy... ze to niby ma wplyw na smak piwa... a warzycie na miejskiej kranówie.. Dziwne to dla mnie jest strasznie.. :beer:

Wniosek - zanim zaczniesz cudować z wodą dopracuj pozostałe elementy. Było już o tym setki razy tu i na browar.biz - jeśli na wodzie z kranu gotujesz zupę (dajmy na to wigilijny barszcz), robisz na niej kawę i herbatę i wszystko jest ok, to znaczy, że możesz na niej spokojnie warzyć piwo. Co innego jeśli z kranu leci Ci jakaś brązowa lura, ale to przecież oczywiste.

 

Jeżeli Cię to nie przekonuje - to zagadka, kwestia do rozważenia - na jakiej wodzie warzą browary restauracyjne? Spiż, Bierhalle, Browarmia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.