Skocz do zawartości

Gotowe zestawy ze słodów


betiglo

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie nie wiedziałem czy można się na te propozycje powoływać.

Też myślałem, żeby tak zakombinować skoro i tak zawsze brewkita wlewałem bezpośrednio do ciepłej wody w fermentorze.

W każdym razie, dzięki bardzo za pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez SebaGdynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1stopień Ballinga [1Blg] odpowiada w przybliżeniu 10g cukru w 1l roztworu.

Potrzeba 17g cukru,aby wytworzyć 1% alkoholu w 1l roztworu[17-liczba stała]

Jeśli chcesz zwiększyć % alkoholu przez dodanie cukru [lepiej przez dodanie słodu]to możesz skorzystać ze wzoru

P x17 x L=G

P-zakładana liczba%

L-objętość nastawu w litrach

G-całkowita ilość cukru w gramach

17-to ilość cukru na1 l nastawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to pierwszy konkretny post na forum ;]

 

Jako, że jestem już po jednym ciemnym piwku moja kochana rodzina postanowiła wesprzeć moje hobby pod jednym warunkiem. "Zrób teraz jasne" no i jak powiedzieli tak zamierzam zrobić, pomimo, że najlepiej jednak czuję się w robieniu stoutów. Wybór był dosyć trudny, gdyż nie chciałem zrobić czegoś pospolitego jak "jasne pełne". Z racji tego, że nie mam doświadczenia w robieniu własnych receptur postanowiłem posiłkować się zestawem surowców z sklepu internetowego TB.

 

Wybór padł na Maori Amber lub Aotearoa Ale.

 

W przypadku tego pierwszego czytałem, że piwo to jest mętne jak woda z kałuży i może śmierdzieć siarkowodorem xD Na ile to prawda? Nie wiem.

 

Jeśli chodzi o Aotearoa zamierzam użyć drożdży suchych Danstar Nottingham do tego dla aromatu kupić troszkę trawki cytrynowej lub skórek z cytryny dla polepszenia walorów cytrusowych.

Moi kochani pytanie do was. Czy ktoś z was robił już owe piwka i czy mógłby się podzielić doświadczeniami? Nigdzie nie potrafię znaleźć czasu fermentacji.

 

Ps. Piszę w tym temacie gdyż nie chce zaśmiecać forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego pierwszego czytałem, że piwo to jest mętne jak woda z kałuży i może śmierdzieć siarkowodorem xD Na ile to prawda? Nie wiem.

Nie wierz we wszystko co piszą w internetach :)

 

Jeśli chodzi o Aotearoa zamierzam użyć drożdży suchych Danstar Nottingham do tego dla aromatu kupić troszkę trawki cytrynowej lub skórek z cytryny dla polepszenia walorów cytrusowych.

Trawa cytrynowa zniknie pod innymi aromatami a jak przesadzisz ze skórką z cytryny to znów przykryje wszystko inne.

 

Z resztą cokolwiek nie zrobisz będzie dobre :) mniej lub bardziej ale będzie dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla polepszenia walorów cytrusowych wybierz piwo chmielone amerykańskimi chmielami-one dają właśnie posmaki cytrusowe.Jeżeli chodzi o czas fermentacji to jest różny dla różnych piw ,drożdży etc.Konieczne jest mierzenie poziomu cukru w fermentowanym piwie.Mniej więcej za 5 dni po rozpoczęciu fermentacji zmierz poziom cukru w nastawie i zapisz .Jeśli po dwóch kolejnych dniach wynik się nie zmieni ,[to samo wskazanie Blg]możesz uznać ,ze fermentacja się zakończyła i albo zlewasz do butelek ,albo zlewasz z nad osadu do drugiego wiadra [mozesz zebrać gęstwę]i odstawiasz na kilka dni w celu lepszego wyklarowania,albo nie zlewając przedłużasz burzliwą fermentację w tym samym wiadrze w celu lepszego wyklarowania.Przedłużając fermentację piwa dobrze jest go wynieść do chłodnego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.