Skocz do zawartości

Pszeniczne "O kocim spojrzeniu"


szymin72

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawiło nowe Pszeniczne "O kocim spojrzeniu", czy ktoś miał okazję próbować.

Muszę przyznać że nie jest najgorsze!

Jak kiedyś piłem, to nie było najgorsze, ale... piwo jest niewiadomo skąd, bo na pewno nie z Brzeska. Prawdopodobnie z Niemiec, pewne spostrzeżenia sugerują też dodatek zmętniacza do tego piwa. Także z polskich pszenic polecam Ciechana lub Abbe Weizen z Połczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piłem i mam takie uwagi. skład: słód pszeniczny i .... jęczmienny. nie wiem czy to normalne. piwo mętne ale osadu nie ma... to chyba nienormalne. smakowo spoko ale wolę Obołonia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okocim pszeniczny jest już od dłuższego czasu, więc nie wiem skąd to zaskoczenie, że się niedawno pojawiło.

 

 

Ja piłem i mam takie uwagi. skład: słód pszeniczny i .... jęczmienny. nie wiem czy to normalne. piwo mętne ale osadu nie ma... to chyba nienormalne. smakowo spoko ale wolę Obołonia :D

Skład jak najbardziej normalny. Dlaczego miałby być nienormalny?

 

Piwo na 99% jest ze zmętniaczem i sztucznymi zapachami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okocim pszeniczny jest już od dłuższego czasu, więc nie wiem skąd to zaskoczenie, że się niedawno pojawiło.

 

 

Ja piłem i mam takie uwagi. skład: słód pszeniczny i .... jęczmienny. nie wiem czy to normalne. piwo mętne ale osadu nie ma... to chyba nienormalne. smakowo spoko ale wolę Obołonia :D

Skład jak najbardziej normalny. Dlaczego miałby być nienormalny?

 

Piwo na 99% jest ze zmętniaczem i sztucznymi zapachami.

myślałem, że pszeniczne robi się z tylko ze słodu pszenicznego. jakby nie było też mam podejrzenia co do "naturalności" tego piwa

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że pszeniczne robi się z tylko ze słodu pszenicznego.

pszeniczne piwo musi miec przynajmniej 50% + 1 ziarenko słodu pszenicznego ;-)

 

ja okocimia pszenicznego zapamiętałem jako dość kiepskie piwo (było mało bananowe za to za bardzo goździkowe). ciechan pszeniczny to też moim zdaniem niezbyt udany produkt. "niestety" miałem okazję wypić jakiś czas temu weihenstephanera i po nim naprawdę ciężko jest znaleźć pszeniczne, które człowieka zadowoli ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem' date=' że pszeniczne robi się z tylko ze słodu pszenicznego.[/quote']

pszeniczne piwo musi miec przynajmniej 50% + 1 ziarenko słodu pszenicznego ;-)

Już tam musi. :D Musi to mieć banany i goździki w aromacie, oczywiście mówimy o hefeweizen. Zasyp jest sprawą drugorzędną. No oczywiście 5% słodu pszenicznego, to trochę za mało, żeby szczycić się mianem piwa pszenicznego, ale cezura 50%+ jest IMO nieprawdziwa.

ja okocimia pszenicznego zapamiętałem jako dość kiepskie piwo (było mało bananowe za to za bardzo goździkowe). ciechan pszeniczny to też moim zdaniem niezbyt udany produkt. "niestety" miałem okazję wypić jakiś czas temu weihenstephanera i po nim naprawdę ciężko jest znaleźć pszeniczne, które człowieka zadowoli ;-)

A mnie Weinstephan nie powalił na kolana. Choć jak się tak zastanawiam, to nie potrafię wskazać Świętego Gralla w tym stylu. Choć za lepsze od Weihenstephanera uważam choćby Franziskanera, bardzo przyzwoity jest weizen z Nachodu, czy Pszeniczne z Obołonia. Co do Ciechana, to po poszukiwaniu przez kilka pierwszych warek swojego smaku, Ciechan Pszeniczne jest rasowym weizenem, IMO najlepszym w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info co do pszeniczniaków. Moim nr jeden jest Obołoń. Ten Okocim może być ale mam wrażenie, że jest to rozrobiony koncentrat :) Jednym zdaniem widzę drzazgę w oku bliźniego a belki w swoim nie widzę! (sam robie pancerniki i że niby piwowar ze mnie a się czepiam) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat dziś po egzaminie piłem Okocim Pszeniczne.. (drugi raz w życiu, pierwszy był kilka miesięcy temu). No i smakiem nie powala. Dodatkowo moja narzeczona stwierdziła że moje pszeniczne było o wieeeele lepsze :tort: Też tak uważam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ciechan Pszeniczne jest rasowym weizenem, IMO najlepszym w kraju.

zrobiłem drugie podejście do Ciechana pszenicznego i podtrzymuję swoje pierwotne zdanie na jego temat, tzn. jest IMHO dość słabe a do rasowego weizena ma baaardzo daleko (już chyba nawet frater jest lepszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechan Pszeniczne jest rasowym weizenem' date=' IMO najlepszym w kraju.[/quote']

zrobiłem drugie podejście do Ciechana pszenicznego i podtrzymuję swoje pierwotne zdanie na jego temat, tzn. jest IMHO dość słabe a do rasowego weizena ma baaardzo daleko (już chyba nawet frater jest lepszy)

To jeszcze podaj datę przydatności. Może akurat mam w sklepie tę warkę, to spróbuję.

 

EDIT: próbuję właśnie Ciechana Pszenicznego z datą przydatności 16.08.09. Piana obfita, drobna, pozostaje do końca. W zapachu obok banana jest też chyba mokry karton. W smaku goździk wyraźny, banan trochę w tle i orzeźwiająca kwaskowość. Nie jest to może najlepszy weizen jakiego piłem, ale na pewno nie ma wątpliwości, że to weizen. Z nierestauracyjnych browarów, najlepszy w Polsce.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.