Skocz do zawartości

Płyta/kuchenka indukcyjna


05paw

Rekomendowane odpowiedzi

w ostateczności kuchenka elektryczna mi zostaje, bo u mnie z gazem krucho niby go wydobywają ci norwedzy ale kupić to już nie ta sama bajka co w Polsce, no w sumie pytanie dość ciężke dla osób w Polsce ponieważ tam się opłaca kupić butle a tu znów coś na prąd, indukcja sama w sobie to genialny wynalazek bo jest szybka i dlatego się pytam,na elektrycznej też da rade ale już nie będzie tak szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tylko te 18 cm to ma lota garnek 3-5 l wiec kicha na maksa chodzi mi czy ktoś na małej inducji robi te 20 l piwa

Na malej indukcji możesz spokojnie gotować, tylko musisz dorobić konstrukcję np. z desek lub płyt meblowych na których się oprze garnek i będzie stał góra milimetr nad płytą. Kuchenkę wpychasz pod gar tak aby mieć dostęp do przycisków i wyświetlacza, grzeje tylko część dna ale to nie przeszkadza zwłaszcza jak masz mieszadło. Trzeba tylko miedzy kuchenką a drewnianą podstawą gara zostawić miejsce na wentylację lub wywiercić w deskach otwory żeby kuchenka się nie przegrzała. Zrobiłem tak kilka warek awaryjnie kiedy nie mialem dostępu do kuchni gazowej. U mnie na garze 40l emaliowanym był tylko problem z uzyskaniem pełnej mocy - indukcja osiągała nie 2000 a tylko 1400W, pewnie z powodu wklęsłego dna. Myślę ze na ganku do indukcji, z grubym płaskim dnem ten problem by nie wystąpił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ci się nie spieszy to możliwe że po urlopie będzie do sprzedania mój zestaw - gar,mieszadlo, fd i kuchenka indukcyjna 3,5kW ale to po urlopie za jakieś 2 miesiące. Możesz zobaczyć zestaw u mnie w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kuchenka tak jak 05paw pisze daje rade z 50L. Na więcej bym bym sie nie szarpał. Pamiętaj aby jej zapewnić dobre chłodzenie bo gotowanie może trwać wieki. Najlepiej tak aby wentylatory nie wiały na ścianę.

Przy gotowaniu trzeba uważać aby nie wykipiało, osatnie parę stopni przed gotowaniem, strasznie się wlecze - bynajmniej u mnie.

Moja najlepiej gotuje na 2,7-3 kw. Przy pełnej mocy sie przegrzewa i wyłącza

Edytowane przez wiewiur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też chce zacząć robić 40-45 litrów i potrzebuje do tego większy gar, a co za tym idzie, bardziej wydajny piec.
Kuchenka 05paw jest trochę droższa od tej którą podesłałem, dlatego jestem ciekaw czy ktoś już ją przetestował.
Indukcji tej głownie chce używać w ogrodzie, więc o chłodzenie się nie martwię, chociaż w domu też pewnie uwarzę :)

Cokolwiek wykipi na indukcji oznacza zdjęcie z palnika i wytarcie do sucha :)
Nie wiem jak u Was ale u mnie w garze 50l na gazie też bardzo powoli rośnie temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza różnica pomiedzy kuchenkami wynika z rodzaju szkła użytego na płytę i rodzaj sterowania - panel. Reszta to raczej to samo.

Największa zaletą indukcji jest możliwość "dowolnego" zaizolowania garczka bez obawy o spalenie.

 

Jak wykipi to tylko wystarczy pościerać. Od spodu jest kanał wentylacyjny a z tyłu wylot z wiatrakami i je trzeba udrożnić, reszta się bedzie lepić i zaschnie umożliwiając dalsze gotowanie. 45l nie podniesiesz - rączki w garczku nie wytrzymają chyba że są nitowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem wczoraj kuchenkę indykcyjną 3,5kW Hendi taką jaką ma wiewiur.

Garnek Emalia Olkusz 30L(40L). Gotuje 23 litry wody bez najmniejszych problemów w około 1,5h z 30 stopni początkowych (nie miałem nonstop 3,5kW).

Dałem 450 zł, albo był to jak na razie dobry zakup. Moja płyta ceramiczna jest nie do użycia.

Teraz bez problemu wkraczam w mój drugi sezon warzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Chciałbym przerzucić się z zacierania w kociołku z LIDLA na zacieranie w garze z emalii. Niestety w bloku nie mam gazu tylko prąd (taboret gazowy odpada). 

Posiadam płytę indukcyjną ELECTROLUX EHI6340FOK. Na plus dodam, że płyta ta posiada funkcję bridge czyli łączenia dwóch pól w jedno. 

Garnek niestety jest emaliowany. Wymiary 32cm średnicy i 30 cm wysokości. Zamierzam warzyć standardowe warki z zestawów na 20l. Sprawdziłem magnesem, przyciąga. Bez problemu zagotowałem na płycie 3l wody. W załączniku zdjęcie jak prezentuje się gar na kuchence. 

 

W związku z tym pytanie, czy takie umiejscowienie garnka na płycie jest ok? Czytałem na forum i wiem aby garnka raz postawionego nie ruszać. Czy całość nie będzie nagrzewała się za mocno? Z waszego doświadczenia nie ma problemu z regulacją temperatury na indukcji? Posiadam grzałkę nurkową więc w razie problemów z osiągnięciem temperatury mogę się nią wspomóc. Może macie jakieś uwagi, rady? :) 

IMG_20180820_170156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.